Kodak

Vytvořené odpovědi

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 89)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na: Postřik po oidiu #216815

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  https://www.vinarskyraj.cz/katalog/ochrana-a-udrzba-vinic/agrochemie/postriky/hobby/karathane-new-5l – informace o Karathane

  https://www.agromanual.cz/cz/atlas/choroby/choroba/padli-revove – asi kompletní seznam u nás registrovaných prostředků na padlí. Prostudovat a udělat si vlastní postřikový plán, nebo použít již hotový např.
  https://www.vinarskepotreby.cz/postrikovy-plan-2019-k-vyzvednuti/

  odpověď na: Postřik po oidiu #216745

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  „Umýt“ na jaře dřevo sulkou nebo jiným sirnatým postřikem o vysoké koncentraci (dle návodu k použití), kterým se stříká na jaře. Letos pak zahájit ošetřování včas, ještě před květem, např. hned po vyrašení opět sirnatým postřikem, nebo rovnou postřikem systémovým a pokračovat pravidelně v prevenci (postřiky, provzdušnění a odlistění keřů), ale hlavně to letos opět nezanedbat.

  odpověď na: Donauriesling #214919

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  U novošlechtění se platí šlechtiteli za licenci 0,1 až 0,4 EUR. U Donaurieslingu je to tuším práve těch 0,4 EUR. Klasické odrůdy jsou bez lic. poplatku. Jinak komunikace mailem. Překladač + školní němčina stačí. Sazenice si necháváme posílat přes dopravce za cca 100EUR.

  odpověď na: Donauriesling #214912

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Podnož 5BB, zatím spokojenost. Růst tak akorát, úrodnost vypadá slušně a cukr dobrý. Potěšilo mě, že asi docela dobře odbourává na keři kyseliny. Ty poškozené hrozny na fotkách výše tvořili zanedbatelné procento, takže při minimální ochraně zdravotně v pohodě. Mošt kvasí, tak uvidíme za pár týdnů. 9.11. bude víno na Svěcení mladých vín v Šardicích.

  Co se týče podnoží tak Tshida má většinu na 5BB. Sadíme jejich sazenice od roku 2016 a není s tím ve vinici problém. Loni nám dali část sazenic na Ferkalu a rozdíl mezi ním a 5BB jsem v prvním roce nepozoroval. Naprostá většina letošních sazenic má výhony tak 2m. Budeme tedy zakládat kmínek již po 1 roce. Jinak přístup firmy a kvalit sazenic na vysoké úrovni. Cena taky výborná € 1,35 +€ 0,1 – 0,4 licenční poplatky.

  odpověď na: Traminette #214911

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Pro příští rok máme objednáno v https://www.rebschule-tschida.com 400 ks sazenic, zadání znělo „PIWI Tramín“. Sám nevím co to přesně bude, sazenice dělají na základě objednávky z roku 2018, kdy neměli na takové množství sazenic dost oček. Jednalo se s nimi již od roku 2017. Když jsem se ptal přímo na Traminet a pana Weise, tak mi řekli že to Traminet není, ale vzhledem k tomu že se jednalo asi jen o pracovní název, tak se uvidí. Vzhledem k tomu, že v Rakousku ve velkém vytvářejí PIWI varianty klasických odrůd (jen PIWI veltlíny mají v nabídce tři), tak předpokládám, že půjde o jejich křížení. Samozřejmostí je od nich doklad a pak registrace výsadby v Oblekovicích (právo výsadby máme).

  odpověď na: Traminette #214863

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Měl by to být rakouský PIWI tramín, ale nesehnali jsme. Rebschule Tshida má nějaký PIWI tramín (na dotaz), ala asi to není Traminette.

  odpověď na: Donauriesling #214817

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Minulý týden proběhl sběr, 21 cukru a cca. 8 g kyselin. Za 14 dnů spadly kyseliny z cca. 12 g, cukr zůstal beze změny. Z 200 hlav je necelých 100 litrů mladého panenského vína. Uvidíme jak se bude vyvíjet.

  odpověď na: Archivní víno #213376

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz
  odpověď na: Kolik kg hroznů se vejde do bedny T 50? #213288

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Volně ložené hrozny – 25 kg.

  odpověď na: Sběr v OL #211964

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Neměl by to být problém ani zdravotní ani při kvasu.

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 89)