Vytvořené odpovědi

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 104)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na: JMF- v malém množství ve sklepě #227613

  petrmk
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Já má odzkoušeno přidávání bakterií přímo do rmutu červeného vína. V mých vinařských začátcích mě to porodil jeden super odborník. Stejně jsem udělal i letos u frankovky. po pomletí dám topítko, zahřívám na cca 26-27 stupňů, druhý den přidám bakterie. zítra to bude desátý den, rmut je prokvašený, smrad ustává, předpokládám, že JMF je u konce, zítra vylisuji, ještě nechám v hoboku cca 3dny při teplotě kolem 20stupňů, pak přečerpám do sudu, po cca 14-21dnech zasířím. Tuto metodu doporučuje i pan Pavloušek u piwi odrůd.

  odpověď na: Úpal?? #221461

  petrmk
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Děkuji za reakce, podle mě to je taky úpal, jen mě zarazilo, že pořád prší a slunko moc nesvítilo, ale asi vykouklo v blbej čas. Dál se to nešíří, tak je to v pohodě.

  odpověď na: Úpal?? #221398

  petrmk
  Účastník
  Poslat vzkaz

  je to akorát na východní straně, sem tam. a pouze na ZW, MT a VZ jsou v pohodě.

  odpověď na: Úpal?? #221342

  petrmk
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Tak nevím, prší, je zima a toto se objevuje na ZW, je to úpal, nebo co to zase je?

  odpověď na: Esca??? #221164

  petrmk
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Taky mě to dělá. Ale pouze na PIWI odrůdách. Nejhůře je postižený Sevar. Na netu jsem našel, že je to sluneční úžeh – foto od pana Roda – jak kdyby fotil u mě ve vinihradu.

  odpověď na: choroba #220875

  petrmk
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím vinaře, jaký na to máte názor? Jedná se o chorobu, nebo nedostatek nějakých prvků – napadl mě bór? Objevilo se to pouze na piwi odrůdách-sevar, hibernal, johaniter.

  odpověď na: vodní lis #220669

  petrmk
  Účastník
  Poslat vzkaz

  400 hlav je 8 metráků hroznů. i kdyby jste měl 4 odrůdy, tak jsou to pořád 2metráky na lisování a to dávám do 150l hydrolisu. vylisoval jsem tam v pohodě i 40kg – uznávám ale, že trpí vak. když vám vyjde jen půl lisu, tak napouštíte vak a pomalu plníte rmut. až máte plno dáte dekl a zvětšíte tlak vody – lisujete, není v tom žádný problém.

  odpověď na: Postřik – kvetení #220507

  petrmk
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Jak píšete, právě jsme se vrátili z vinohradů, v jednom ve srážkoměru 15mm dusno jak prase a už velká část odkvetlá. Každoročně tam mívám problém s plísní šedou na třapině. Tak jdu do toho.

  odpověď na: Postřik – kvetení #220488

  petrmk
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím vinohradníky, jak to vidíte s postřikem? Něco kvete, něco teprve začíná, ale to počasí je takové na pendrek. Má smysl stříkat do květu? Dost se bojím pereny.

  odpověď na: vodní lis #220358

  petrmk
  Účastník
  Poslat vzkaz

  lis vypadá normálně, určitě bude i fungovat. Co ale budete dělat, když prdne gumový vak, dá se sehnat jako náhradní díl? 40l za dvacet tisíc mě přijde dost, bych si radši v BSce koupil 70l za 26tisíc a vím, že na to v pohodě dostanu náhradní díly.

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 104)