Srnky

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  and a poslední změna proběhla 23.8.2019.

Prohlížíte 7 příspěvků - 1 z 7 (celkem z 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #209663 odpověď

    petrmk
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Máte někdo prosím zkušenosti s pachovým ohradníkem, popřípadě nějaký jiný účinný prostředek? Neskutečně mě ty srnky vytáčí, oplocení není bohužel možné. Děkuji za reakci.
    Petr

    #209773 odpověď

    Jenja
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Nastrkal jsem vatu do direk ve sloupcích (1x na sloupek) a potom tam stříkačkou aplikoval roztok – pachový ohrdník. Používal jsem to proti okusu na jeře a zabralo to, srnky šly radši jinam. Ideální aplikovat v gumových rukacicích a v oděvu, který potom vyhodíte, protože to smrdí snad i proti větru.

    #209777 odpověď

    Já jsem pořídil elektrický ohradník a je to v pohodě!

    #209797 odpověď

    V006
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Pachový ohradník funguje perfektně na jaře, aplikují ho dle návodu při délce letorostů 10-15 cm, než ztratí účinnost cca po 14 dnech, letorosty odroustou a srnky už pak nemají takový zájem, nebo lze aplikaci ohradníku opakovat

    #209856 odpověď

    KarelH
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Mohl bych poprosit o fotku nebo schéma toho el. ohradníku? Jde mně o výšku horního drátu a případně zda použít 2 nebo 3 dráty. Díky moc.

    #209896 odpověď

    petrmk
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Rozvěsil jsem na sloupky pásky geošky a použil tekutý ohradník. Pracoval jsem v gumových rukavicích a už třetí den se za mnou táhne smrad. Tak doufám, že to ty mrchy alespoň trochu odradí.

    #210694 odpověď

    and
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Stačí polít kmínky naftou. Vyzkoušeno

Prohlížíte 7 příspěvků - 1 z 7 (celkem z 7)
Odpověď na: Srnky
Osobní informace: