ryzlink

Vytvořené odpovědi

Prohlížíte 7 příspěvků - 1 z 7 (celkem z 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na: Odvod odpadní vody ze sklepa #220772

  ryzlink
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Přesně, jímku na odpadní vodu a kalové čerpadlo s plovákovým spínačem. Jen ho třeba vybrat s ohledem na potřebnou dopravní výšku (kam je třeba odpadní vodu odvést).

  odpověď na: prosba o určení odrůdy #212251

  ryzlink
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Můžete, prosím, někdo určit tuto odrůdu? Tchán ji v polovině 80. let přinesl od boleslavských zahrádkářů jako „růžový stolní Malinger“. Má sice řadu shodných charakteristik s francouzskou Malingre Précoce (nepravidelný hrozen, tenká slupka, raná zralost, citlivost na plísně a padlí), ale Malingre patří mezi odrůdy bílých vín, a to mne mate. Je výborná k jídlu, děláme si z ní doma i klaret, tak bych chtěl vědět, co na zahradě vlastně pěstuji.

  Přílohy:
  odpověď na: Sudy na vino #205292

  ryzlink
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Výrazná červená vína stáčím na barikování do dubových soudků. Před prvním použitím je ale třeba nejdřív nechat soudky vevnitř vymacerovat po opakovaném napuštění vodou podle instrukcí výrobce. Ty jsou jednak na webu, jednak je přikládá k zásilce.
  Soudky z třešňového nebo akátového dřeva se podle mne hodí spíš na pálenky.

  odpověď na: Sudy na vino #205130

  ryzlink
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Pokud máte zájem o maloobjemové dřevěné soudky, zkuste třeba web pana Beránka ze Žďáru n. Sázavou https://www.dubovesoudky.cz
  Má kvalitní zboží a posílá i zásilky po republice, kupuji od něj už delší čas soudky na výrobu „barrique“ vína.
  Ale chtějte soudky s dřevěným čepem vyměnitelným za dřevěnou pípu, ne soudky s vestavěným kovovým kohoutkem.
  Zdraví Ryzlink64

  odpověď na: sazenice Blauburger pro podzimní výsadbu #197176

  ryzlink
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Děkuji za vaše odpovědi. Mám malou vinici v hradebním příkopu u kamenné zdi s JZ sluneční expozicí a velmi slušně mi tu dozrává i Modrý Portugal (jeden z rodičů Blauburgeru), proto bych to chtěl zkusit. Zatím v malém, proto jsem sháněl jen pár sazenic.

  odpověď na: sazenice Blauburger pro podzimní výsadbu #197079

  ryzlink
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Přátelé, byl by někdo ochoten prodat pro podzimní výsadbu 2 kusy sazenice Blauburger, a poslat je v říjnu poštou, na zásilkovnu.cz, přes PPL apod.? Poštovné rovněž uhradím. Bydlím v jižních Čechách, tedy poněkud mimo klasické vinařské oblasti a k renomovaným producentům sazenic se letos na podzim nedostanu. Pokud se někdo ozve, pošlu email.

  odpověď na: oddělení třapin od rmutu při mletí #197071

  ryzlink
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Přátelé, jako mikrovinař amatér se zajímám o možnost používat mlýnek na hrozny (mlýnkoodzrňovač bych naplno nevyužil) – jak přitom oddělím třapiny od rmutu, když pak chci nakvášet rmut červených odrůd a obávám se příchutě z třapin? A vadí přítomnost třapin i při výrobě bílého vína nebo klaretu s pomocí ručního lisu?
  Díky předem za radu.

Prohlížíte 7 příspěvků - 1 z 7 (celkem z 7)