Sudy na vino

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Sudy na vino

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  ryzlink a poslední změna proběhla 19.2.2019.

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #204826 odpověď

    Dobrý den,
    poradili by jste mě někdo kde se dá koupit nějaký sud na červené víno o obsahu max 40 L a kvalitní. Tak malý obsah protože to chci zatím jenom zkusit. Jsem rad za každou radu. Předem děkuji za odpovědi

    #205130 odpověď

    ryzlink
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Pokud máte zájem o maloobjemové dřevěné soudky, zkuste třeba web pana Beránka ze Žďáru n. Sázavou https://www.dubovesoudky.cz
    Má kvalitní zboží a posílá i zásilky po republice, kupuji od něj už delší čas soudky na výrobu „barrique“ vína.
    Ale chtějte soudky s dřevěným čepem vyměnitelným za dřevěnou pípu, ne soudky s vestavěným kovovým kohoutkem.
    Zdraví Ryzlink64

    #205144 odpověď

    Děkuji moc za radu zkusím se mrknout. Hezký den Hrdlička

    #205150 odpověď

    Ještě se Vás zeptám. Říkáte že máte zkušenosti tak bych se chtěl zeptat jaký typ dřeva by jste mědoporučil. Předem děkuji za radu

    #205292 odpověď

    ryzlink
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Výrazná červená vína stáčím na barikování do dubových soudků. Před prvním použitím je ale třeba nejdřív nechat soudky vevnitř vymacerovat po opakovaném napuštění vodou podle instrukcí výrobce. Ty jsou jednak na webu, jednak je přikládá k zásilce.
    Soudky z třešňového nebo akátového dřeva se podle mne hodí spíš na pálenky.

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)
Odpověď na: Sudy na vino
Osobní informace: