roman123

Vytvořené odpovědi

Prohlížíte 10 příspěvků - 61 z 52 (celkem z 52)
  • Autor
    Příspěvky
  • odpověď na: Jakou odrůdu zvolit? #162910

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den,
    odrůdy jste zvolil dobře, vykopejte větší a hlubší díry, na dno zaležený hnůj, pak hlínu, kořeny zasypte kompostem nebo aspoň ornicí. Kořeny se nesmí dotýkat toho hnoje. Pravidelně zalévat.

    odpověď na: Ochrana proti vosám #162712

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Zásadně nepoužívat pivo, nikdo si ho nevšimne. CK soudy nepamatuji ale vlastní zkušenost mám.

    odpověď na: Ochrana proti vosám #162198

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den,
    já mám na vinohradě odzkoušené úspěšně lahve od vína naplněné sirupem z kaufLandu, zavěšené na drátěnce. Sirup do jedné třetiny lahve, na 450 hlav 15 flašek. Zkoušel jsem ostříhat část hroznů na zem ale těch si nikdo nevšímal. Lahve dávám od května, včely si toho nevšímají.
    Lovu zdar.

    odpověď na: Ochrana proti vosám #162197

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den,
    já mám na vinohradě odzkoušené úspěšně lahve od vína naplněné sirupem z kauf Landu, zavěšené na drátěnce. Sirup do jedné třetiny lahve, na 450 hlav 15 flašek. Zkoušel jsem ostříhat část hroznů na zem ale těch si nikdo nevšímal. Lahve dávám od května, včely si toho nevšímají.
    Lovu zdar.

    odpověď na: dřevěná drť v příkmenném pásu #161915

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den,
    uvedu jako příklad mou zkušenost s mulčováním. není to úplně totožné ale třeba to pomůže. Líbila se mi myšlenka permakulturní zahrady. Navezl jsem na vinohrad slámu ve vrstvě 20 cm, do příkmenného pásu i do meziřadí. Půda byla pod mulčem kyprá a vhká, plná mikroorganismů. Sláma postupně tlela od spodu a půdě i révě to evidentně svědčilo. Bohužel se mi do vinohradu nastěhovali hryzci a začaly likvidovat kořeny, jejich chodby jsou pěkně hluboko a zbavit se jich je boj na roky né na měsíc. K tomu začali lozit po révě i slimáci, kterým taky vyhovuje vlhká půda pod mulčem. Takže jsem zase slámu vyhrabal.

    Literatura popisuje mulč z borové kůry, slámy nebo drceného réví. Určitě se nic nestane, dá se ta drť použít i do meziřadí.

    odpověď na: "Registrovaná" výsadba vinohradu #161445

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Na stránkách ÚKZÚZ, je návod na vyplnění hlášení o úrodě i s vysvětlivkami k jednotlivým položkám. Jestliže je to víno pro vás a jste mikro vinař (1000L) tak určitě daň neplatíte. Tento registr neslouží jako základ pro výpočet daně. Klidně si tam zavolejte, nemusíte říkat jméno.
    Dle mého názoru je lepší se zaregistrovat, stejně do toho jednou někdo sekne.
    Můj názor.

    odpověď na: "Registrovaná" výsadba vinohradu #161366

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den,
    povinnost registrovat je od plochy nad 1000 m2. Každý rok pak musíte poslat hlášení o sklizni, jde to elektronicky a klidně tam může být výnos 0. Nevyplívá z toho žádná jiná povinnost. Pracují s detailními sat. snímky a mapami, na nich může být nová výsadba patrná, nebo může zapracovat sůsed.
    Žádné problémy s registrací nedělají. Příští rok budu sadit vinohrad mimo vin. oblasti a i tak si ji zaregistruji.
    Taky může zase přijít doba zákazů a tak budu mít klid a špačci mi můžou sklidit úrodu každý rok.
    Přeji šťastnou ruku při rozhodování.

    odpověď na: Cihly na stavbu sklepa #161271

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den Martine,
    já jsem stavěl na Hané u Prostějova sklep z cihel z bouračky statku, cihla za 2 Kč. Nebylo to historické stavení, takže cihly měly na 80 procent stejnou velikost. Každý kdo ke mě přijde tak se zeptá, ten sklep tu už dávno byl? Co tím chci říct, staré cihly ti lépe zapadnou do přístavby starého sklepa. Budeš je mít za menší peníz, budeš je ale muset roztřídit podle výšky. Ty cihly které jsou s razítkem nebo znakem můžeš přiznat do čela na kant.
    Nové cihly vypadají nově jsou pravidelné a pětkrát dražší. Zajdi se podívat do sklepa z nových a pak do sklepa ze starých cihel a uvidíš kde tě to chytne za srdce.

    odpověď na: Certifikované osivo_integrovaná produkce #161000

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den,
    minulý rok jsem vysel Green mix multi (Biocont) do každého druhého mezi řadí. Určitě mohu doporučit, na vinici bylo vidět že jí to svědčí. Směs víceletých bylin, měla by vydržet 6-8 let naváží vám přesně podle výměry. Nemulčoval jsem, jen jsem jí sešlapal koncem léta aby vysemenila.

    odpověď na: Plíseň na zdi #160639

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den kolego, jen chci upozornit na jeden fakt. Savo obsahuje chlor, chlor je poměrně rychle absorbován do vína bez valné možnosti na léčení.
    Zkuste zlepšit přirozenou cirkulaci vzduchu.

Prohlížíte 10 příspěvků - 61 z 52 (celkem z 52)