roman123

Vytvořené odpovědi

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 52)
  • Autor
    Příspěvky
  • odpověď na: Motorový rosič SOLO #356639

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Prodám kvalitní motorový rosič SOLO 451 na 20 L postřiku. Regulovatelný tlak. Ve výborném stavu. Cena 9.600 Kč, Pc 16 000 Kč

    Přílohy:
    odpověď na: Nová výsadba vinohradu #232224

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Zdravím Vás Pavle,
    sazenice můžou do země už i v lednu (záleží na síle mrazů), v tuto dobu bez problémů zasadit. Vyvrtat díry zemním vrtákem, klidně hlubší, nasypat vrchní vrstvu ornice (bacha na kompost, někdy se pak kořenům nechce z díry), vložit sazenici, zasypat ornicí kořeny (můžete hůlkou pěchovat), trochu vody at si to sedne (nesmí zůstat u kořenů vzduch!!!), nasypat trochu cereritu/NPK a dohrnout spodní vrstvou hlíny. Prolít vodou a zahrnout celou sazenici kopečkem hlíny, jako ochrana před mrazíky, no a po zmrzlých opatrně odhrnout ať nevylomíte vyrašené pupeny.
    Solaris je dobrá volba, muscaris je o něco pozdější a má víc kyselinek ale poroste taky dobře.
    Já už jsem sadil nožním štycharem, zemním vrtákem, hydrovrtem a dnes sázím mini bagrem. Záleží na typu půdy, přípravě půdy a na počasí během roku.
    Když se něco nechytne tak se dosadí.
    Registrovaná vinice u Prostějova 2600 hlav.
    Práci zdar.
    Roman

    odpověď na: Zrání Solaris #210715

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Zdravím z Hané, Solaris 22-23, loňská výsadba.

    odpověď na: hnojení kapkou #208293

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Kdybych nepořídil kapkovou závlahu tak po výsadbě minulý rok bych o všechny sazenice přišel. Používám izraelský Netafim. Neznám lepší sys. zavlažování než kapkou, jedna dírka dá za hodinu 0,6 L vody. A hlavně na jedno místo a vsakuje do hloubky. Zapínám jen když je potřeba.

    odpověď na: hnojení kapkou #207937

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Přesně tak zalévám jen v době sucha a nebo v určitých fázích růstu vinohradu. Hnojení na list je jen doplňkové. Podle mě je hnojení kapkou jedno z nejefektivnějších.

    odpověď na: hnojení kapkou #207900

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Udělal jsem si rozbor půdy před výsadbou a doplnil prvky, loni bylo velké sucho a kmínky reva neudelala, tak chci podpořit rust kořenů a výhonů.

    odpověď na: hnojení kapkou #207891

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    chci se zeptat na zkušenosti z praxe, loňský vinohrad, těžší půda, mám kapkovou závlahu od Netafim, letos jsem pořídil dávkovač Dosatron max. 2%, hnojivo Terraflex. Jedna kapka za hodinu dá 0,6 l vody.
    Jak dávkujete rozpustné hnojivo do občasné zálivky?
    Díky

    odpověď na: snížení barvy u růžového #205286

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    ještě pomůže vymrazit víno. Těď o víkendu má být v noci ještě pod nulou.

    odpověď na: Sazenice rulandské šedé #205103

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Minulý rok jsem sadil nový vinohrad. Bral jsem sazenice od tří dodavatelů. Nejlepší sazenice má Plaček od Znojma. Pak jsem bral z Pemagu a taky výborné a sevar a laurot od Osičky z Bílovic, ty sazenice byly už na pohled o třídu níž ale rostou taky.
    Hodně též záleží na způsobu sadby, v tomto období veder určitě doporučuji hydro vrtem.

    odpověď na: Kovová chuť #202663

    roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Včera jsem filtroval milerku po čiření bentonitem a PVPP,
    zbytek vína s kalem jsem si překapal přes ubrousky a že si ho dám večer. Po prvním loku jsem to vylil, neskutečná kovová pachuť. A přitom v milerce žádná podobná pachuť není. Proč to píšu.
    Ewing97 – to víno s kovovou pachutí vyčiřit Nacalitem (bentonit) a dávkou 10g/100l PVPP. Před finální filtrací/přetočením z kalů, ještě dvakrát rozmíchat kal. A myslím, že bude znatelný pokrok.

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 52)