Shavit F 71,5 WP

Úvodní stránka Fóra Vinohradnická sekce Shavit F 71,5 WP

Zvolené téma obsahuje celkem 17 odpovědí. Do diskuze (0 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  prase7 a poslední změna proběhla 6.7.2013.

Prohlížíte 3 příspěvky - 16 ze 18 (celkem z 18)
  • Autor
    Příspěvky
  • #150573 odpověď

    Kodak

    A o tom to je. Já používám v každém postřiku přípravky s intenzivní účinností a vždy i s vedlejší účiností. Nemusím se tak pořád bát počasí. Sříkám kdy mám čas a podle předpovědi počasí pouze prodloužím či zkrátím dobu mezi postřiky (cca. 10-14 dnů). A hrozny jsou čisté. Nějaký hrozen je poškozený oidiem vždy, ale jsou to kusy a ne metráky, což se mi stalo když jsem se v tlaku spoléhal na tento postřik.

    Intenzivní připravky dávám už před květem. Stačila mi perena a šedá plíseň v roce 2009 (kamarád mě přesvědčuje že to bylo 2010), kdy jsem přišel o víc než 70% úrody před květem (nestříkal jsem Shavitem, ale folpet tam byl a neudržel to). Od té doby pouze intenzivní přípravky.

    Prostě neriskuji a holt dám vydělat výrobcům přípravků, ale sklízet 7q hnusných oidiových hroznů, místo očekávaných 35q …. Děkuji nechci. Taková zkušenost mi stačí jednou.

    #150574 odpověď

    vladoSK

    Myslim ze ta perenospora bola v r.2010, jediny v dedine som mal vtedy urodu. Ale to bol extrem, jedem mesiac (maj) u nas v kuse prsalo a potom prislo drasticke oteplenie. Poda bola uplne premocena od mnozstva vody a po otepleni zacala parit ako sopka, vtedy mi urodu zachranil Acrobat. dal som ho pred a aj po kvete. Ale hovorim to bol extrem, odvtedy som intenzivny pred kvetom na perenosporu a mucnatku nikdy nepouzil. Zda sa mi to skoro, samozrejme ak to nevyzaduje pocasie. Ale zatial nebolo treba, prsat prsi a prsat bude, ale to su bezproblemove dazde. Ja si myslim ze stale pouzivat iba intenzivne postreky nie je ziadna vyhra, mali by prist iba vtedy ked je to naozaj treba. Napr.intenzivny na mucnatku pred kvetom? Naco? Tu je lepsi kontakt, aby dobre vypalil mucnatku a dal jej na frak,ak je prezimovana v dreve a intenzivny potom po kvete, nech chrani bobule pokial nebudu mat voskovu vrstvicku. Ale hovorim, proti gustu ziaden disputat. Kto robi vino na biznis, tak chce ist na istotu, to je jasne.

    #150578 odpověď

    prase7

    U mě plísen šedá na květu byla 2010 a tak 50procent mě padlo,ale i tak to bylo na ten rok dobrý.

Prohlížíte 3 příspěvky - 16 ze 18 (celkem z 18)
Odpověď na: Shavit F 71,5 WP
Osobní informace: