Shavit F 71,5 WP

Úvodní stránka Fóra Vinohradnická sekce Shavit F 71,5 WP

Zvolené téma obsahuje celkem 17 odpovědí. Do diskuze (0 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  prase7 a poslední změna proběhla 6.7.2013.

Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 18)
  • Autor
    Příspěvky
  • #150544 odpověď

    Brumovice

    Rád bych věděl, proč v ČR není evidovaný postřik Shavit F 71,5 WP. Je to kombinovaný přípravek se systémovým a kontaktním účinkem proti padlí a pernospoře a má významný vedlejší účinek na bílou hnilobu,botrytidu,červenou spálu a černou hnilobu.Optimální kombinace účinnných látek zamezuje vzniku rezistence.Používám ho už asi 10 roků,kupuji na Slovensku.Cenově 160 kč/ 100 l postřiku. Účinná látka – Triadimenol a folpet. Kdo s ním má zkušenost, napište jakou.

    #150545 odpověď

    bueno vino

    Shavit má pouze standartní účinek proti pernospoře i padlí.Při silném tlaku nepoužitelný.

    #150546 odpověď

    Brumovice

    Podle mne, je ale lepší než Quadris

    #150548 odpověď

    phruska160

    Jednoduše registrace u nás není, tak se neprodává. Ale jak píší jiní výše, o žádný zázrak se nekoná.

    DMI mají slabý účinek na padlí a folpan koupíte za polovinu ceny. Přípravek s DMI látkou koupíte od 250,-Kč/ha. Takže i cenově byl dražší, než použití dvou jiných přípravků

    #150549 odpověď

    čejč

    Používám ho řadu let, co se objevil na trhu, né každý rok. Jsem s ním moc spokojen. Učinek,i vedlejší, cena. Výsledek pěkné a zdravé hrozny. Do Holiča není daleko.

    #150550 odpověď

    Brumovice

    Přesně tak!! I já jsem se Shavitem velmi spokojen a do Holiče je to kousek!!

    #150551 odpověď

    nigol

    Kde to v Holiči kupuješ?? Nevím že by tam byla prodejna fungicidů.

    #150552 odpověď

    Brumovice

    Holič, ul. 29.augusta 12, AGRONOVA. Na druhém kruhovém objezdu vlevo a hned první ul.vpravo.Pak je tam ješte jedna prodejna ale tu adresu nevím.

    #150556 odpověď

    čejč

    Zahradkářské potřeby vedle kostela, od Hodonína na světelné křižovatce do prava, v pravo je obchodní dům na proti.

    #150566 odpověď

    Kodak

    Požíval jsem Shavit před pár lety. Byla to tenkrát horká novinka a otci to doporučil a přivezl známý. Bylo toho 5x1kg. Minimální koncentrace je 0,2% tj. 0,6 kg na 300l vody. Dával jsem 1 kg/300 l vody, a to vystříkal na cca. 0,5 ha. I přes tyto dávky nebyly výsledky nijak uspokojivé. Je levný, ale to je všechno. Ani při běžném tlaku se mi nepodařilo udržet vinohrad čistý. Měl jsem jak perenu tak oidium.

    #150567 odpověď

    čejč

    Zdravim do Brumovic a odpovídám na druhou část otázky. Potřiky jsou jako léky asi hodně dobrý kšeft a není zájem, aby vinaři měli levný a kvalitní postřik. Vinohrad zatím dobrý.

    #150569 odpověď

    Brumovice

    Plně souhlasím!!

    #150570 odpověď

    Brumovice

    Vždy jsem dodržoval dávkování 100litrů postřiku na 10 arů vinohradu při koncentraci 0,2%,jak udává výrobce a nikdy jsem neměl problémy.Myslím,že 300 l na 0,5 ha je málo a zvýšení koncentrace to nenahradí.

    #150571 odpověď

    Kodak

    Já jenom že s jinými postřiky nebyl takový problém (smáčedlo je samozřejmostí).

    Shavit lze použít max 3x a účinnost je označována jako standartní. Určitě to není postřik pro riziková období a žádný převratný postřik.

    Cenově taky není nijak super výhodný (už to napsal phruska160). Pokud koupíte zvlášť 1 kg Folpanu (479 Kč)a 100 ml Topasu (DMI fungicid-296 kč), dotanete se na cenu 169 kč za 100 l postřiku.

    Obecně DMI fungicidy jsou dost rizikové z hlediska vzniku rezistence a tím velmi nízké účinnosti dalších postřiků. Já je proto nepoužíván samostatně, ale pouze jako složku Falconu (tak 1-2 ročně).

    Folpan je dobrý postřik, ale taky ho nepoužívám samostatně, ale poze se systémovou složkou (Melody, Pergado, Fantic).

    To jsou mé osobní preference a zkušenosti. Já se do vinice nedostanu každý den a proto jedu na jistotu a tu mi Shavit nedá (nedal).

    #150572 odpověď

    vladoSK

    Ja mam jednu skusenost so Shavitom asi z pred piatioch rokov. Po kvete som vyplel polovicu vinohradu a aj som ju ostriekal, so Shavitom. Viac som nestihol,lebo prisli dazde. Druhu polovicu vinohradu som vyplel presne o tyzden a hned aj ostriekal, tiez so Shavitom. O par dni som prisiel do vinohradu a polovica vinohradu, ktora bolo ostriekana prva bola krasne zdrava a druha polovica, osetrena neskorej, krasne mucnatkova,ako cukrom posypana. To len potvrdzuje stare zname, ze v uvodzovkach neplati cim striekate, ale kedy striekate. Ja osobne povazujem Shavit za dobry postrek, ktory zaruci dobru ochranu aj v pri silnejsom tlaku. Inak by som si teraz nekupil 1 kg balenie. Ale samozrejme moze niekto namietat, ze na silny tlak nestaci. Poznam ludi, ktory do Shavitu pridavaju este nejaky intenzivny postrek, Falcon, IQ Crystal a pod. Hold kolko ludi,tolko chuti a tolko nazorov.

Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 18)
Odpověď na: Shavit F 71,5 WP
Osobní informace: