Pozvánka na vinařské akce v říjnu 2017

 "Když se vinař raduje, houbař pláče." Zatím to vypadá tak fifty fifty, ale my přejeme vinařům co nejvíce uplakaných houbařů, tj. aby sklidili v nejlepší kvalitě hrozny, o které se celý rok tak pečlivě starali ve svých vinohradech. A co Vy? Už jste ochutnali svůj první burčák? Pokude ne, nabízíme Vám alespoň pár tipů na vinařské akce měsíce října, na kterých Vás tato pochoutka určitě nemine. Užijte si říjen a přijďte si vychatnutat kouzlo slavností vinobraní a dalších vinařských akcí s víny z Moravy i Čech.  

Burčákové slavnosti

5.-7. října, Hustopeče, Dukelské náměstí 
Víte, co jsou to horenská rada, burčáková policie, pozemní vojsko či Burčáková unie? Jakou hodnotu má platidlo zvané Búro? Už jste viděli obří kvasinku vinnou? Odpovědi najdete na Burčákových slavnostech v Hustopečích. 

burčák

Dny moravských vín

5.-8. října, Olomouc, Výstaviště Flora Olomouc 
Prezentace a prodej moravských vín spojené s řízenými degustacemi.

Královský košt České Budějovice

13. října, České Budějovice, Clarion Congress Hotel České Budějovice
Od 18.00 do 22.30 hod. si můžete ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Nebude chybět CHAMPION a vítězové jednotlivých kategorií. Bez nadsázky lze konstatovat, že na Královských koštech můžete ochutnat aktuálně nejlepší vína České republiky.

Burčákové Šidleny

14. října, Milotice, vinné sklepy Šidleny
Putování osadou vinných sklepů Šidleny u Milotic. 41. pokračování již velmi tradiční a hojně navštěvované akce, dříve pořádané Klubem českých turistů vždy druhou sobotu v říjnu. Občerstvení po celé trase. Začátek ráno/dopoledne, odpoledne posezení u živých hudeb. Vždy druhou sobotu v říjnu!

Festival vína Český Krumlov ®

20. října-30. listopadu, Český Krumlov, město - partnerské restaurace, Zámecká jízdárna aj.
Již šestým rokem mistrně spojuje Festival vína Český Krumlov® vynikající vína s gastronomickými a kulturními zážitky.

Valtické Podzemí - Podzimní večery s cimbálkou

21. října, Valtice, Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47
Tradiční večery s cimbálkou a podzemní zážitková turistika ve Valtickém Podzemí, unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu. Speciality Valtického Podzemí. Zahájení ve 20.00 hod.

Vrbovecké vinobraní

28. října, Vrbovec, sklepní ulička
Cech vinařů Vrbovec ve spolupráci se Spolkem přátel Hroznové kozy navazují na staré tradice slavnostního ukončení vinobraní. Otevřená sklepní ulička, burčák a mladá vína… Čas konání: 10.00-19.00 hod. Následuje večerní zábava od 20.00 hod.

 

Zdroj: www.wineofczechrepublic.cz