Pozvánka na vinařské akce v červenci 2018

Sklenička pěkného Veltlínského zeleného nebo Frankovky rosé vás skvěle osvěží v parných letních dnech měsíce července. Zastíněný prostor pod pergolou nebo ve sklepě Vás příjemně ochladí. Jižní Morava i vinařské Čechy, kterými se vinou nejmalebnější vinohrady, jsou plné báječných míst, kde se dá ochutnat to nejlepší víno a lahodné speciality místní kuchyně. Přijeďte na místa, kde vznikají tuzemská vína, a ochutnávejte plnými doušky. Projděte se kolem vinohradů, kde se do vinice opírá slunce, zkuste, jak voní půda, a sledujte, jak se pomalinku začínají vybarvovat hrozny.

Festival Sedleckých vín
5. července, Sedlec, areál vinařství u Nesytu
Ve svátek 5. července se uskuteční již 9. ročník Festivalu Sedleckých vín, který je příležitostí pro setkání všech fanoušků Sedleckých vín. Vstup zdarma, platí se pouze za ochutnání vína. Celým dnem se line bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.

Letní otevřené sklepy
5. července, Moravská Nová Ves, areál vinných sklepů Výmol - Zátiší
Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny vinaře, příznivce i milovníky kvalitního moravského vína ve čtvrtek 5. července v době od 10.00 do 19.00 hod. do autentických prostor sklepních uliček U nádraží, Výmol a Zátiší k návštěvě přibližně 25-30 otevřených vinných sklepů.

Vinaři na hradišti
6. července, Mikulčice, Slovanské hradiště
Líbil se Vám první ročník vinařsko-kulturní akce Vinaři na hradišti? Chcete ochutnat kvalitní vína z různých regionů jižní Moravy? Chcete si udělat příjemné páteční, sváteční odpoledne? Jen tak roztáhnout deku, ochutnat vínko a nechat děti plnit úkoly na stanovištích s odměnami?

Mikulovské sklepy open
7. července, Mikulov, vinné sklepy
Den otevřených sklepů se uskuteční v sobotu 7. července od 10.00 do 19.00 hod. V den konání akce bude pro návštěvníky otevřeno 14 vinných sklepů, kde budou místní vinaři nabízet svá vína k ochutnání. Ve sklepích bude nachystáno pohoštění, kde bude možno ochutnat místní speciality.

XIV. Den otevřených sklepů Hrušky
7. července, Hrušky (okr. Břeclav), ulice Sklepní a Záhumenní
Již počtrnácté organizátoři společně s místními vinaři umožní ochutnat kvalitní vína přímo ve svých sklepích v areálu sklepů U Hřiště. Svoje sklepy je připraveno otevřít až 20 vinařů, od těch nejmenších hobby vinařů až po profesionály.

Valtické Podzemí - prázdninové večery s cimbálkou
13. července, Valtice, Vinařská 34
Tradiční víkendové večery a podzemní zážitková turistika ve Valtickém Podzemí, unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu. Speciality Valtického Podzemí. Zahájení ve 20.00 hod.

Den otevřených sklepů Hovorany
14.-15. července, Hovorany, vinné sklepy, tenisové kurty
Spolek vinařů Hovorany vás zve na již 11. ročník otevřených sklepů v Hovoranech. Akce se koná v sobotu 14. července od 11.00 do 19.00 hod. Od 20.00 hod. zahraje Cimbálová muzika Vojara v areálu tenisových kurtů. Možnost kempování zdarma v areálu sklepů na Benátkách. Těšíme se na vás.

Ochutnávka vín při akci Festival národů Podyjí
21. července, Mikulov, Městský úřad Mikulov - přízemí
Volná degustace více než stovky vín špičkových vinařství zejména z mikulovské vinařské podoblasti a Rakouska. Ochutnávka od 13.00 do 22.00 hod. v přízemí Městského úřadu Mikulov doplňuje již 19. ročník kulinářsko-kulturního Festivalu národů Podyjí, který probíhá 20.-22. července na Náměstí.

Řízená degustace s prohlídkou sklepa
21. července, Zaječí, Vinařství Nosreti
Pravidelná prázdninová degustace s prohlídkou sklepa se koná každé prázdninové úterý a sobotu od 19.00 hod., při minimální účasti 10 přihlášených osob. Doba trvání cca 1,5 hod. Nahlášení předem, v týdnu před degustací, nejpozději v den konání do 17.00 hod. v informačním centru. Tel. 725 936 624.

Noční prohlídka města s víny ze Znovínu Znojmo, a.s.
27. července, Znojmo, Zelenářská 16 (vchod nad radniční pasáží)
Prohlídka města Znojma s řízenou degustací 6 vzorků vín z největší vinařské firmy na Znojemsku - Znovínu Znojmo. Řízenou degustaci povede zkušený sommelier a vykládat o vínech bude certifikovaný průvodce. Sommelier provede sabrage - odseknutí hrdla láhve sektu. Cena 350 Kč/osoba. Čas 20.30-23.30 hod

Šardické sklepy dokořán
28. července, Šardice, vinné sklepy
Otevřené sklepy šardických vinařů - ochutnat můžete vína šardických vinařů přímo v jejich sklepech. Akce probíhá od 11.00 hod. přímo ve sklepech místních vinařů. Od 19.00 hod. posezení s cimbálovou muzikou.

 

Zdroj: www.wineofczechrepublic.cz