greib458

Vytvořené odpovědi

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 15)
  • Autor
    Příspěvky
  • odpověď na: Zrání Solaris #194918

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Zdravím, chci se zeptat, letos na jaře jsem vysázel několik hlav solarisu. Někde mám dva kmínky a někde jen jeden a otazka zní, jestli ty ,,čahouny,, co už mají cca 3M, mám zastřihnout, aby už nerostli ale jen sílily nebo to mám nechat být. Děkuji za reakce

    odpověď na: filtrace přes křemelinu #171061

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Chapu to teda dobře, že rozmíchám křemelinu s vínem, proliju to tím pytlem podle vašeho návodu, udělám tím ten povlak a pak už tím prolívám jen víno bez křemeliny? Pytel musí být pořád plný nebo může víno protéct a pak ho můžu dolít? Kolik toho vína můžu cca prolít, než tu křemelinu budu muset měnit, popřípadě proprat pytel? Díky za rady

    odpověď na: filtrace přes křemelinu #171037

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den, máte někdo zkušenosti s filtrováním přes Filtr konický bavlněný 30l IT 14470 (Larix). Předpokládám, že se do nej rozmíchá křemelina ruzné hrubosti.
    1. Jaký je postup filtrace s křemelinou
    2. Jaký je výsledek
    3. Negativní vlivy na víno
    Chtěl bych zkusít tuto nejlevnější metodu filtrace na cca 150L vína, lahvovat nebudu. Nebo je lepší zainvestovat do deskového filtr? U něho jsem ale četl, že se musí před použitím hodně proplachovat a i tak, muže víno být cítit po papíru.
    Díky za rady a tipy.

    odpověď na: solaris #167436

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Jde o to, abych mel co nejvic hlav na tech 15m. Musel bych to revi co naroste zastrihnout hned pod taznema co by byli nad ni, aby se nepletli do sebe a nebylo by to tak husty.Tak nejak bych si to predstavoval.

    odpověď na: solaris #167423

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Nejak takhle jsem si rikal, ze bych to vysadil. Videl jsem to nekde v knizce.

    odpověď na: solaris #167314

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Jake máte zkušenosti stou odrůdou? Jaká je chutově?

    odpověď na: solaris #167312

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den, prosím o radu. Plánuji vysadit na zahradě nějakou ranou odrůdu a nejspíš to bude solaris kuli odolnosti. (187 m n. m.) Plánuji to kolem plotu 15M dlouhý, vešlo by se mi tam cca 30hlav.Chtěl bych dát hlavy 50cm od sebe a jeden by měl kmínek cca 6Ocm a druhy cca 140cm na střídačku. Vedl bych dva tažně vodorovně nebo mírný oblouček. Dvě hlavy bych nechal plazit po cca 3M vysoké zdi. Bude taková výsatba vpořádku? sloupky by byly 2M vysoké.

    odpověď na: Polo víno #166738

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den, jak udržujete víno, aby se nerozkvasilo, at už polosuché nebo polosladké. Množství jen v demižonech do 50L. Síry jsem naměřil cca 25mg/l a ve sklepě mám v zimě 8 a v letě 13´C. Nebo nějaký postup pro zastavení kvašení, aby bylo víno nasládlé? DĚKUJI

    odpověď na: Plíseň na zdi #160648

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Vzduch si myslím, že mi tam prodí dost, musím to i ucpávat, aby mi tam nemrzlo a to jsm tak 2,5m pod terenem.:) Na jaře zkusím ještě upravit podlahu, misto hliny tam dám izolaci, štěrk a položím do toho cihle, aby tam nešla zemní vlhkost.

    odpověď na: Plíseň na zdi #160613

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s touto plísní? (pokud to teda je plíseň) Zkošel jsem sklep vysířit, pošplíchat savem a pak i Deron SP ale nic nepomohlo. Jak se ji zbavit?

    Přílohy:
Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 15)