Zádový motorový postřikovač/technika

Úvodní stránka Fóra Vinohradnická sekce Zádový motorový postřikovač/technika

Zvolené téma obsahuje celkem 17 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  pepa-vino a poslední změna proběhla 21.1.2019.

Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 18)
 • Autor
  Příspěvky
 • #192977

  Hillside
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím všechny. Možná vám ta otázka přijde zbytečná, ale docela mě to zajímá. Jak stříkáte vinohrad? Myslím tím opravdu techniku 🙂
  Sleduju, že jeden soused stříká jen z jedné strany řádku a pomalu, druhý zase skoro běží, ale jde obě strany… Zajímalo by mě, jaké finty a zkušenosti mají ostatní s používáním motorového postřikovače.
  Díky a ať se daří!

  #193002

  veltlin
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Určite z oboch strán. Začiatkom mája – května chodím rýchlo, teraz už, ako sú porasty väčšie a bujnejšie, stále pomalšie. Aby bol postrekovou látkou pokrytý celý povrch rastliny.

  #193003

  Karel
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Stříkám z obou stran. I síru na rašící pupeny. Při maximální vegetaci dávám 50 ml na jednu hlavu. To je asi jenom 300 l na hektar, ale posledních 20 let to stačilo 🙂

  #193005

  určitě postřik z obou stran, viz výše. mám starou štylku SR 320/340 (nejsu si jistej), dycky řádek po ruce kde držím fukar a peru to jakoby durch souběžně s řádkem. viděl sem souseda co šplíchá přes ruku, to je na hovno podle mně, šplíchá skrz a je tam částečně úlet. do prudkých kopců du pomalejš tak nastavím trojku, po rovinatějších kde mužu letět klidně štverku -šplíchá víc… stejně se těším jak si na důchod koupím traktorek místo té lopoty 🙂 jinak u nás chlapi šplíchajou aj na starých jawách, a to aj na „sjezdovkách“!, další kamoš má staržeta s nástavcem na konvu a valí takle, viděl sem taky tékáčko vpředu s neseným postřikovačem vyrobeným z padesátky plastovýho barelu – fantazii se meze nekladou je to kolikrát komedie, ale sou to borci stejně ti vesničtí vynálezci, mají můj obdiv

  #193006

  Hillside
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Taky si reguluju podle svahu 🙂 Stříkám teda přes ruku. Přijde mi, že když je bezvětří, tak to sice uletí, ale hezky na ten sousední řádek. Pravda – jinak se snažím taky spíš souběžně s řádkem. Mimochodem – ty vynálezy by zasloužili fotopublikaci s technickýma parametrama. Já bych si ju kúpil 🙂

  #193014

  Wimpi
  Účastník
  Poslat vzkaz

  No, já jen na okraj a snad se nikdo neurazí, postřikovač je to, co má čerpadlo a stříká pod vysokým tlakem z trysek. To, co má ventilátor a stříká proudem vzduchu z rukávu s difuzorem, je rosič.
  Ať si stříká každý, jak uzná za vhodné a čím uzná za vhodné, důležité je, aby byl pokud možno každý list pokrytý aplikační kapalinou rovnoměrně a z obou stran a to tak slabou vrstvou, která se na listu udrží a nesteče. Toto je samozřejmě teorie, platná pro většinu přípravků (u některých přípravků stačí postřik jen na jednu stranu listu), ale každý by měl svou techniku vyladit tak, aby se ve výsledku této teorii co nejvíc přiblížil. Jinak buď mrhá, nebo naopak stříká se sníženým účinkem.

  #193015

  bajza
  Účastník
  Poslat vzkaz

  To jako jezdi na jawach s konvou na zadech? 😀

  Ja strikam pres ruku z obou stran, rukou se snazim jakoby tocit a jeste smerem nahoru dolu, vychazi mi to cca 60-75ml na hlavu, podle zeleneho. Ruku mam u sebe tak ani to neni taka drina a udelam 6 konvi po sobe. Kolecko na stilce mam tusim na 3.

  Karle jaky pouzivas postrik? System nebo kontakt? Ze bych zkusil zrychlit krok, zda se me, ze tam davam jeste zbytecne moc postriku

  #193016

  Karel
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Používám alginure, pref b2, ekol, vitisan, vodní sklo a výživu. Jednou ročně spintor na obaleče a puklice. Dávka na hlavu 0,5 dcl se zdá jako malá, ale zachovávám samozřejmě doporučenou dávku na hektar. alginure je 1 %, pref cca 0,25, ekol min. 3%, další si z hlavy nepamatuji. Postřik směřuji hlavně do hroznů, vrcholky letorostů spíš jen tak lehce šmrncnu + se na ně dostává úlet z ostatních řádků. Vitisan do hroznů – až z nich skoro kape. Měl jsem stihl, teď oleomac, ale chci se podívat na nějakou aku konvu. Už mě ten kravál tak trochu sere.

  #193017

  bajza
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Hotovy ekovinar 😀
  Siru a med vubec? Fungovalo to i v roce 2010 a 2014? Popr 2016 kdy bylo furt slunko dest?

  #193022

  Karel
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Ale jo, letos jsem použil jednou Kumulus a teď po odkvětu Kocide a ještě ho jednou dám.
  2016 v pohodě. 2015? kdy od konce srpna pršelo to shnilo jako všem okolo, resp. se sklízelo asi o 14 dní dříve. Jak jsem tu kdesi napsal, loni jsem už ze zoufalství dával na štítenku Reldan.
  Necertifikované eko….
  V neděli jsem se díval, jak už se objevily malé kudlanky nábožné. Na jedné hlavě jsem při řezu našel i vajíčka kudlanek. Proč si ničit vinohrad syntetickou chemií?

  #193023

  Hillside
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Alginur už jsem letos nesehnal. Mám ještě nějaký zbytek na jedno cáknutí. Nebo se to zase jmenuje jinak?

  #193047

  roman123
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Dobrý den Karle,
  mohl byste mi objasnit jaký účinek má na révu vodní sklo? To dáváte jako hnojivo?

  Děkuji za odpověď.

  #193048

  sory nejsu Karel ale vodní sklo = ošetření proti plísni šedé pokud vím… Jinak alginure už biocont nevede, možný důvod snad tady http://www.stawek.cz/2016/05/errata-k-postrikovy-plan-2016-od.html – sám mám v posledních 4 letech skvělou zkušenost s prev-b2, ani zrnko padlí ve všech vinicích co mám ale fakt je že tlak od r. 2015 byl minimální

  #193049

  jinak pro Karel – já si dám sluchátka a od kraválu je pokoj spíš mě sere jak je to težký tahat konvu do těch brdů

  #193053

  Karel
  Účastník
  Poslat vzkaz

  🙂 Chrániče sluchu mám ještě lepší než měl Otík, ale sere mě, že od pátku večer kdy přijdeme z práce až do nedělní oběda po dědině řvou rosiče, sekačky a křoviňáky. Klidná dědina…
  Draselné vodní sklo Biocont prodává. dodá draslík, zpevní pletiva a utvoří na bobulích odolnou vrstvu nepřekonatelnou pro p. šedou.
  Co se týče Alginure, já si dělám víno pro sebe a Alginure se samozřejmě vyrábí dál a v Evropě se dá sehnat. Jestli by mi chtěl někdo přijít něco vyčítat, tak nechť si napřed obuje adidasky, v těch se pak rychleji poběží…..

Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 18)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.