Vermut

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (0 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Keš a poslední změna proběhla 7.1.2013.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #149796

  martinoso

  Máte nějaký dobrý recept na výrobu domácího vermutu z vína? díky

  #149802

  MOLL

  nejjednodušší jsem tu už psal – citrón + cukr do vlašáku – mňam!

  Do červeného spíš pomeranč + vánoční koření + cukr – baby pak cucaly i ty kousky pomeranče, aby nepřišlo na zmar.

  Dobré je nechat to odležet nejmíň týden.

  #149807

  Keš

  Používal jsem tuto recepturu na extrakt do vermutu. Navážit: 50 g pelyňku pravého ( listy ), 12 g kořene hořce, 4 g kořen angeliky, 4 g medovky ( Mellisa ), 3 g máty peprné, 3 g pelyňku alpského (dá se vynechat ), 3 g semena fenyklu, 1,5 g voňavých hřebíčků ( koření ),1 g kardamonového semena, 1 g skořice. Všechno vhodit do 0,3 l 50 % vinného destilátu ( nouzově do 0,2 l 60-70 % líhu ), vyluhovat 3 dni. Extrakt přecedit nejlépe přes filtrační papír, získá se asi 0,3 l esence.

  Vezmeme 2,5 l bílého vína,ve kterém se rozpustí 1,2 kg cukru,přidá se přefiltrovaná esence, promíchá a doplní se vínem do 10 l, množství alkoholu se zvýší na aspoň 17 % vinným destilátem (pokud jsem neměl, použil jsem vodku ).Nechá se ve sklepě aspoň 3 měsíce ležet.

  Vlastní zkušenost: oproti originální receptuře množství esence je možné snížit podle vlastní chuti až na polovinu – sledovat hořkost ( 150 ml ), plná dávka esence mi nevyhovovala, stejně tak množství cukru se může snížit podle vlatní chuti na asi 1 kg na 10 l vína ( cukr je nejlepší použít kostkový – nevytváří zákal ) . Doba zrání je nejlepší aspoň rok ). V této kombinaci nám to doma chutnalo nejlépe. Záleží pocopitelně i na chuťových vlastnostech vína. Nespotřebovaná esence se dá velmi dlouho skladovat za běžných teplot. j.j.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.