Strihani revy

Úvodní stránka Fóra Vinohradnická sekce Strihani revy

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (0 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  LubošP a poslední změna proběhla 10.1.2013.

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #149799

  naked11

  Zdravim,

  kdy zacinate strihat, neni to v pulce ledna moc brzo? Mam toho dost, tak abych to do dubna stihl. Co hrozi, kdyz striham a bude mrznout? Diky za odpoved.

  #149800

  MOLL

  vinaři stříhají od prosince. Řeznou ránou namrzá i nejbližší očko. Taky hrozí, že budou ještě kalamitní mrazy a na nařezaném nezbude dost oček na slušnou úrodu. Takže se nejdřív řežou nejodolnější odrůdy (RR,rezistenty) a někteří nechávají i nějakou zálohu …

  #149804

  cechura09

  po Znojemsku / Popice, Havraníky, Šobes/ minulý týden jsem koukal na to samý, co popisuje Moll, dobře polovina vinic je již ostříhaná.

  #149827

  guldan

  Zdravím-já osobně stříhám už několik let od Vánoc a jsem rád když skončím ke konci března.Ano vřdycky je tu riziko namrznutí oček,ale mnohem větší škody dělají jarní mrazíky kdy už má vinioe naběhnuto a narašeno.A v tom případě je jedno jestli postříháte v lednu anebo v dubnu – prostě to zmrzne a pak to raší z náhradních oček.Znám vinaře co stříhají od počátku listopadu….

  #149837

  LubošP

  loni zasazení sazenice mají cca 2m, a teď nevím jak v druhém roce. Dle některých WEBů se mi zdá, že si určím výšku kmínku – např. 80cm, a zde to USTŘIHNU. Ale zase dle jiných WEBu se mi zdá, že od těch 80cm odpočítám třeba 5 oček, a ten přivážu k vodorvnému drátu jako první tažeň, a na něm vyrostou nové letorosty s třeba s několika hrozny. Mám to v 80cm ustřihnout a nebo ne?

  Díky za radu

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.