Solaris

Zvolené téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  MOLL a poslední změna proběhla 30.5.2016.

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (celkem z 11)
  • Autor
    Příspěvky
  • #155543 odpověď

    TomS

    Chtel jsem se zeptat, jake s nim mate zkusenosti z hlediska postriku. Je uplne rezistentni nebo je potreba ho parkrat striknut? Chcem ho nasadit na zahradce, kde jsou nasazene i jine veci a postriky tam nechceme. Slovacka oblast.

    #155544 odpověď

    Neználek

    Vysadil jsem (Slovácká podoblast) PiWi odrůdu Regent ve funkční zahradě. První roky jsem se pokoušel o „no spray“. Nechtěl jsem úletem stříkat i na jahody, třešně, rajčata, okurky aj.

    Tak z vlastní zkušenosti prohlašuji, že bez postřiku to opravdu nejde. Na 50 hlavách jsem našel všechny možné choroby jak z učebnice. Prof. Pavloušek by si je mohl fotit do Obzoru :o)))

    Tak jsem přešel na jarní síru (Kumulus) a zbytek bio prostředky Alginure, HF Mycol, VitiSan atp. Bez mědi, systémů a jiných sr…ek. A to jde. Jen v roce 2014 mi to v době dovolené uteklo.

    Takže odpověď PiWi (třeba Solaris) na zahradu ano, ale nějaký postřik po zimě, před květem a po květu to chtít bude.

    Nakonec okurky a rajčata už stříkám také Alginurem.

    #155545 odpověď

    Zdravím, mám Regenty , Dornfelder a Acolon na zahradě a jediné co stříkam tak je Dornfelder hlavně plísně a padli. Na vinohradu mám Rondo, Solaris a Souvignier gris a úplně bez postřiku. Jenom Solaris na konci léta trošku bojoval s padlím.(doopravdy jen trochu) Hodně zdaru…Martin

    #155546 odpověď

    sojin

    Zdravím, chtěl bych se vás zeptat na pěstování Souvignieru, nedávno jsem o něm četl článek ve VO, který mě dost zaujal. Neznáte někoho, kdo by ho pěstoval ve větším a popřípadě vyráběl víno, abych ho popřípadě mohl ochutnat?

    #155549 odpověď

    maoditab

    Dobrý den, já mám od každé odrůdy 100 ks hlav. Minulý rok toho ještě moc nebylo tak jsem dělal směs Solarisu a Souvignieru, ale letos čtvrtým rokem už to ho bude víc tak uvidíme jaká bude úroda a jak bude víno tak můžete přijed.Tak ať se dílo daří……Martin

    #155551 odpověď

    MOLL

    žádná, totálně odolná odrůda k dispozici není. Ty lepší rezistenty dokáží odolat menšímu náporu pereny a se dvěma postřiky sírou zbrzdit padlí tak, že se ani neprojeví. Ale když jste mezi vinohrady, ze kterých se spory jen práší, a nebo nastanou extrémě špatné podmínky, musíte stříkat taky.

    Solaris patří mezi ty nejodolnější, má slušnou odolnost proti padlí, navíc je velmi raný, takže hrozen oidiu uteče, dobrou proti pereně v listu, velmi dobrou proti pereně v hroznu. No spray v Malackách prý dopadl tak, že v roce, kdy klasiku neudrželi ani postřikem, Solaris měl dost poničené listy, ale zcela zdravé hrozny

    #155552 odpověď

    HonzaH.

    Mám loni vysazeno 190 ks Solaris, letos po 150 ks Cabernet Cantor a Cabernet Cortis.. V plánu na příští rok mám vysázet 150 ks „Gemischter Satz“ – Bronner, Souvignier Gris, Donauriesling.. Chtěl bych – pokud to bude možné – také NO-SPRAY. Tyto odrůdy by to měly dát. Jak píše Moll – záleží na poloze, zelených pracích, výživě keře, tlaku okolí apod. Pokud budou při no-spray v těch nejhorších letech chycené listy a zdravé hrozny, budu spokojen.

    #155554 odpověď

    Kodak

    Pokud máte zájem o PIWI odrůdy tak se stavte na 3. ročníku výstavy interspecifických odrůd révy -PIWI 2016 v Šardicích dne 11.6.2016.

    Od 9:00 hod. je v Obecní hale U Orla pořádán odborný seminář za účasti uznávaných odborníků.

    Program:

    Prof. Ing. Pavel Pavloušek, Ph.D. – Možnosti ochrany proti houbovým chorobám a ošetřování půdy v ekologickém vinohradnictví

    Ing. Ondrej Korpás, Ph.D. – Cesta k ideální révě

    Ing. Karel Hanák – PIWI odrůdy v Rakousku a poznatky z roku 2015

    Vlastimil Peřina – Začátky šlechtění interspecifických odrůd na Moravě

    Lukáš Rudolfský, –  Zkušenosti s biodynamickým vinohradnictvím v Čechách

    Ing. Petra Hašková – Přírodní přípravky k ochraně a výživě révy vinné

    Od 13:00 hodin výstava vín. Vzorky z ČR, Polska, Slovenka, Rakouska a něco by mělo přijít i z Německa. Můžete vyzkoušet Hibernal, Solaris, Vesnu, Malverinu, Cabernet cortis, Johaniter, Savilon, Cerason, Cabernet blanc, Prim, Festivalnyj a mnohé další PIWI odrůdy.

    #155555 odpověď

    Kodak
    #155557 odpověď

    stary zanek

    V Madarsku jsou v registraci nove odrudy vyuzivajici Run1 a Rpv1 lokusy rezistence z rotudifolie v kombinaci dalsimi lokusy rezistence z amurensis a frankoamerikanu. Podle prof. Pavlouska maji 100% polni rezistenci. Na trhu by mely byt dostupne za 3 roky. Jedna z registrovanych odrud se jmenuje Borsmenta, dalsi nevim.

    #155558 odpověď

    MOLL

    taky prý nemají mrazuvzdornost – takže u nás moc nezdomácní. Ale snad už další generace …

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (celkem z 11)
Odpověď na: Solaris
Osobní informace: