Postřik

Zvolené téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  moll a poslední změna proběhla 5.6.2018.

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 10 (celkem z 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #192611 odpověď

    vino2018
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda je lepší aplikovat postřik ráno, když vím, že teploty budou stoupat, anebo je lepší aplikace večer, když teploty budou klesat. Nevím, co je pro vinohrad šetrnější a kolik toho snese. Děkuji předem za spíše odborné odpovědi, než za vtipné. S pozdravem Vino2018

    #192612 odpověď

    petrmk
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Ze zkušenosti snese hodně, pokud se použije doporučená koncentrace, Podle mě je to jedno, jde o to, aby na list, kde jsou krupičky vody nesvítilo slunce. Teď při dokvétání bych stříkal spíš večer kvůli opylení opozdilých květenství. Jinak tak, jak vyjde čas. Stříkám tři vinohrady v různých obcích a ten poslední většinou vychází časově kolem poledne a za tři roky ani jednou nebyl problém a to tam klidně šoupnu i kumulus.

    #192613 odpověď

    onda
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Je to vcelku fuk, pres den bych se toho ovsem vyvaroval, uz jsme par spalenych vinohradu videl, zalezi samozrejme na konkretnim dni, ale pokud maji byt teploty kolem 30ti tak urcite vecer nebo rano.
    Pokud jde o to strikat ted tak jak psal kolega, tak spis na vecer kvuli kveteni, navic bych se ted asi vyvaroval medi, ta muze sterilizovat kvety, tedy pokud uz nemate vinohrad odkveteny..

    #192630 odpověď

    vino2018
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Zdravím. Děkuji za odpovědi. Stříknu to tedy večer. Ještě bych s tím počkal, protože ještě není všechno odkvetlé, ale teď v sobotu to bude už 14 dní, tak se bojím padlí. Naposled jsem stříkal Topasem, tam sice udávají OL 28 dní, ale toho počasí se bojím. A jak píše „onda“ stříknu to bez mědi. A nebo mám tedy ještě týden počkat a stříknout to i s mědí. Oblast Kyjovská. Děkuji za případné rady.

    #192631 odpověď

    petrmk
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Nevím jak u vás pršelo, ale v tomto počasí myslím, že už včera bylo pozdě a určitě bych přidal i něco na perenosporu, hlásí bouřky, tak sichr je sichr.

    #192646 odpověď

    jarino
    Účastník
    Poslat vzkaz

    28 dní je čakacia doby pred zberom.
    Lehoty ochrany prípravkami sú iné:
    http://www.galati.sk/index.php?page=2005/07/01

    #192648 odpověď

    Michal27
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Presne tak, záleží jestli ti na to pršelo. Podle popisu to mame kousek od sebe, ale u nas uz dva tydny ani kapka, já mam 95% odkveteno, dnes jsme strikal jen s AQ10 + hnojiva, a uvidím jak to bude vypadat příští tyden. Jinak ohraná lhůta na přípravku neni ochraná lhůta pred chorobami ale pred konzumací člověkem.

    #192710 odpověď

    moll
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Otázka je, na co se to vlastně ptáte. Do květů nikdy ne ráno, mohou sprchnout. Révu popálí obvykle síra. Ta se aktivuje teplotou, vlhkostí a hlavně světlem (S + O3 -> SO3, katalizovaná vodou, poháněná světlem). Takže večer hodinu před západem je nejšetrnější, poledne až 16:00 je riziko popálení nejhorší.

    #192712 odpověď

    vino2018
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Zdravím. Chtěl jsem vědět, kdy je pro révu šetrnější postřik v takových teplotách. To už tedy vím. A dále jsem chtěl vědět, jestli můžu stříkat do květu, a nebo mám ještě počkat, abych květům neublížil, protože jsem měl 14dní od posledního postřiku a bál jsem se padlí. Sice stříkám dle tlaku po 10-14 dnech, ale to jsem si mylně myslel, že OL je lhůta působení postřiku. To už taky vím. Nicméně jsem to tedy večěr stříkl a do odkvetlích odrůd jsem přidal meď a to co ještě kvetlo, tak to bylo bez mědi. Ještě bych se Vás tedy zeptal, jestli tedy měď sterilizuje květenství, jak píše „onda“ ? Zatím Děkuji za info.

    #192726 odpověď

    moll
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Měď je těžký kov a révě zastavuje růst. Není to přímo sterilizace, ale do kvetení se nehodí. Co ale květ dobře sterilizuje, je nosná kapalina (nebo déšť), která umyje z blizny lep a pyl se pak nemůže zachytit. Případně poškodí prorůstající pylové zrnko. Réva ale kvete cca kolem 11 hodiny, pyl za rozumné teploty proroste do 6 h, postřik pozdě večer je bezpečný. Navíc – jen z cca 20% květů budou bobule, zbytek je rezerva, mírné sprchnutí fakt nevadí.

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 10 (celkem z 10)
Odpověď na: Postřik
Osobní informace: