PIWI odrůdy postřik

Úvodní stránka Fóra Vinohradnická sekce PIWI odrůdy postřik

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Kodak a poslední změna proběhla 1.8.2019.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #209335

  MARPEL
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím, kdo máte vysázené nějaké PIWI odrůdy, kolikrát, případně v jaké fázi stříkáte? Nebo nestříkáte vůbec a spoléháte na dobrou odolnost proti nemocem? Já to pro jistotu sem tam tročku stříknu, ale je to paráda, všechny hrozny zdravé, žádný náznak oidia, plísní a to narozdíl od klasických odrůd, kde mám chycený Muller, Burgunda, Sauvignon atd ať už více či méně. Z PIWI odrůd mám Hibernal, Solaris,Cabernet Cortis..díky za názory…

  #209575

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Na PIWI odrůdy používáme postřiky před a po květu, klasické systémové (Cassiopee + Rombus trio). Bez postřiku docházelo k poškození květenství a mladých hroznů plísní šedou a révovou. To se i přes postřik projevilo hlavně letos, kdy období květu bylo u nás hodně deštivé. Nic zásadního, ale bez postřiku by to asi byl u Johanniteru a Donaurieslingu velký problém (viditelné poškození), ostatní PIWI jen minimální poškození. V pondělí vše postříkáme Drafosem a možná u PIWI postřik do hroznů proti plísni šedé, ale až podle počasí (klasické odrůdy určitě)

  Včerejší kontrola klasických odrůd (RB, MT, SG …) nepřekvapila, vše je čisté i přes více než 14-ti denní intervaly mezi postřiky.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.