Hydrolis

Zvolené téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  vinar a poslední změna proběhla 28.5.2019.

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 10 (celkem z 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #154560 odpověď

    hora

    Chci koupit hydrolis na 250 litrů.Nemůžu zjistit jaké minimální množství hroznů se tam dá lisovat.Prosím o radu. kdo s tím má již zkušenost praktickou Děkuji

    #154562 odpověď

    KarelH

    Rozšířím s dovolením dotaz týkající se hydrolisu – chci si menší pořídit na lisování kalů. Nikdy jsem to v akci neviděl, tak moc nemám představu jestli je na to vhodnější spíše menší velikost (třeba 100l) nebo se dá použít i větší (třeba 200l). Díky.

    #154570 odpověď

    sabec

    Záleží na odrůdě, cca 4q se tam dá narvat. Když přimáčkneš,tak i 5q. Samozřejmě bílý rmut.

    #154571 odpověď

    sabec

    Záleží na množství kalů. Na 250l hydrolisu v pohodě i 30l kalů. Čím menší náplň, tím více se vak musí rozpíná, tím více trpí..

    #154590 odpověď

    hora

    Díky za odpověď,chci zjistit nejmenší množství hroznů které se dá ještě vylisovat, třeba 100 kg. Nebo napište telefon, já vám zavolám a řeknem si víc. Děkuji za odpověď

    #154597 odpověď

    sabec

    100 kg hroznů je v pohodě. Jak jsem psal, dá se lisovat i 30l kalů. Lisu je to jedno. Jen princip je jednoduchý – rozpínání vaku uvnitř uzavřeného prostoru – tzn. čím menší náplň, tím se více roztahuje vak, aby vyplnil prostor. Dá se vylisovat i 10kg hroznů…….

    #154614 odpověď

    hora

    Já jsem slyšel, že vak se roztáhne jen asi 5 cm od koše a už se to nelisuje, proto je minimální množství které mě v prodejně nevěděl říct. Děkuji za odpověď.

    #207266 odpověď

    vitosek
    Účastník
    Poslat vzkaz

    5cm je blbost 😉

    #207281 odpověď

    Juraa
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Mín jak 100kg bych do 250l nedával. A lepší je ten vak nafouknout ještě před lisováním aby vrstva matolín byla po celé výšce, jinak je to nahoře nafuklé až k okraji a koláč se vytvoří jen dole. Co se týče kalů, tak na 170 už se mě docela blbě dělá množtví menší než 50 litrů.

    #207659 odpověď

    vinar
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Máme 170 a kaly klidně po 20 l, ale komu by se chtěli prát vak takže až je toho 40-50 lisujeme, jinak dole je docela dost prostoru k se rmut namáčkne, tam jsme dali při malém množství vyřezaný XPS polystyren myslím cca 5 cm aby vak netrpěl, a vak se klidně roztáhne až ke koši dá se dělat i malé množství cca 30 kg

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 10 (celkem z 10)
Odpověď na: Hydrolis
Osobní informace: