cukernatost

Zvolené téma obsahuje celkem 23 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  vin1 a poslední změna proběhla 20.9.2016.

Prohlížíte 9 příspěvků - 16 z 24 (celkem z 24)
  • Autor
    Příspěvky
  • #155989 odpověď

    HonzaH.

    Smím se zeptat, kde konkrétně na Rosicku máte Solaris? Je to kousek ode mě. Já mám Solaris loni vysazen.

    #155990 odpověď

    jopa

    Příbram na Moravě

    #155993 odpověď

    lakon

    Posbíral jsem RŠ, napadený bílou hnilobou, šířící se za teplého a vlhkého počasí. Světle hnědé kuličky smrdí po octě, hrozen vypadá zdravý, nahoře třeba jen jedna kulička napadená, ale když se do něho hrábne, dalších několik shnilých je uvnitř. Asi jsou to ty, co byly lehce postiženy padlím, po přeléčení karathanem byly suché, ale přece jen pustily nějakou šťávu a octomilky se na nich vyřádily. Výhled počasí vypadá na to, že cukry přibývat nebudou, ale hniloba ano. Po sběru cukr 20st. a 9gr. kyselin.

    #155994 odpověď

    ookaa

    tč 21°nm, Rš 20°nm, hibernal 21°nm, laurot 20°nm,

    #155995 odpověď

    MOLL

    v dost vlhké oblasti a zkušenost z loňského a letošního roku, kdy poškozená bobule neshnila za jediný den a byla tak vidět příčina – tak 90 % hnilob je způsobeno ptáky, kteří jednu bobuli ochutnají a nechají být.

    Hmyz má snahu vycucat bobuli do sucha, dokonce některé notoričky jedou i noční ;o) – povrch dužiny je neustále odebírán a nehnije. Sice škodí, ale zlé je to jen když přijde ochlazení a déšť – pak přestanou cucat a bobule začne hnít.

    Samozřejmě – jedna shnilá bobule nakazí celý hrozen, a v hustém hroznu se hniloba šíří uvnitř.

    Investoval jsem do ochrany proti ptákům a ještě přikoupím nějaké makety dravců a havranovitých, vyplatí se to.

    #156003 odpověď

    16.9. jsem sbíral před deštěm (Frýdek-Místek) Cabernet Cortis hodně přetížené dva roky staré hlavy cca 4 kg na hlavě cukernatost 19,5 NM, MOPR 17 st NM, Muškát Oděský přetížená jediná hlava na pergole cca 40 kg měl 18 st. NM a velmi přetížený Solaris ze skleníku 28 st NM.

    #156004 odpověď

    mičurinec

    zítra musim sklizet, dnes to bylo peklo se špačky a prosel jsem vinici a CC měl 24-25.4 stupnu, takze misto natahovani sitě, uprednostním sklizen. Berounsko

    #156011 odpověď

    Neználek

    Včera (19.9.) sklizeno.

    MM 23°NM množství jako loni. Keře cca 30let, prům. 1kg na hlavě (víc to nedá).

    Regent (jiné stanoviště, pomrzl) 60% úrody, cukernatost rekordních 25°NM. Keře 7let, prlm. 1,2kg na hlavě.

    #156013 odpověď

    vin1

    Můj solaris dnes 19,7 nm, český ráj 280 mnm

    RB sakvice 16.9. 20 nm

Prohlížíte 9 příspěvků - 16 z 24 (celkem z 24)
Odpověď na: cukernatost
Osobní informace: