Víno zodpovědně

Iniciativa Víno zodpovědně je určena všem výrobcům vína a vinařům, kteří chtějí víno zodpovědně prezentovat, podávat a prodávat.

VYBÍREJ

Pečlivě vybírej, jaké víno piješ, a dej přednost kvalitě před kvantitou.Přemýšlej, kdy pít a kdy nepít.Vybírej s respektem k okolí a okolnostem.

PEČUJ

Zajímej se o to, odkud víno pochází, kdo jej stvořil a v jakém prostředí.Užívej víno zodpovědně, vyhni se nebezpečnému chování. Nikdy nepij, pokud máš řídit, nemáš ještě 18 let nebo během těhotenství.Pamatuj, že péčí a staráním se o sebe, pečuješ i o druhé.

SDÍLEJ

Neboj se rozdělit, sdílej své víno s přáteli a blízkými.Spojuj víno s dobrým jídlem a vodou.Objevuj jedinečný charakter a harmonii.Vychutnávej každý doušek.

PRO VINAŘE

Ať už jste malé nebo velké vinařství, pracujete v oblasti vinařské turistiky a marketingu, program Víno zodpovědně je určen právě vám! Poskytujeme informace a nástroje odborníkům na víno, aby mohli víno zodpovědně nabízet a aby inspirovali zákazníky k plnohodnotnému vychutnávání vína a jeho kultury zdravým, přínosným a společensky příjemným způsobem. Zapojte se!