Vinařské akce v měsíci říjen 2016

Burčákové slavnosti a vinobraní budou vévodit vinařským akcím měsíce října. Užijte si perlivého burčáku, vychutnejte atmosféru místních vinobraní a zažijte něco neobyčejného s víny z Moravy a Čech. Počasí je zatím vynikající, tak věřme, že vydrží ještě v říjnu. To přejme i vinařům, aby jim dostatečně vyzrály pozdní odrůdy révy vinné, mezi které patří třeba Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský nebo Ryzlink rýnský!  

Burčákové slavnosti
29. září - 1. října, Hustopeče, Dukelské nám.
Víte, co jsou to horenská rada, burčáková policie, pozemní vojsko či Burčáková unie? Jakou hodnotu má platidlo zvané Búro? Už jste viděli obří kvasinku vinnou? Odpovědi najdete na Burčákových slavnostech v Hustopečích.

Valtické vinobraní
30. září - 1. října, Valtice, náměstí Svobody a areál CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice
Nejfolklórnější vinobraní na Moravě. Páteční Kulturní gastrovečer, sobotní pestrý kulturní program s vinařským jarmarkem a spousty valtického vína, burčáku a krojovaných z jižní Moravy. Rozmístění akce na hlavní pódium na náměstí a druhé v areálu CHÂTEAU VALTICE.

foto vinařská akce

Olomoucké vinné slavnosti
1. října, Olomouc, Horní náměstí
Olomoucké vinné slavnosti jsou postaveny na historii prodeje vína ve městě a začínají v 10.00 hod. a končí v 19.00 hod. Jsou doprovázeny kulturním programem, prezentací vinařství a soutěží o Krále burčáku.

Burčákové Šidleny
8. října, Milotice, Šidleny
Putování osadou vinných sklepů Šidleny u Milotic. 40. pokračování již velmi tradiční a hojně navštěvované akce, dříve pořádané Klubem českých turistů vždy druhou sobotu v říjnu. Občerstvení po celé trase. Začátek ráno/dopoledne, odpoledne posezení u živých hudeb. Vždy druhou sobotu v říjnu!

Vinobraní v Domě Vína ANNOVINO LEDNICE v Jablonci
14. října, Jablonec nad Nisou, Dům Vína ANNOVINO LEDNICE, Komenského 23
Tradiční podzimní akce s atraktivním kulturním programem. Chlazené odrůdové burčáky a vína zrozená v Lednici. Ochutnávka prvního vína z ročníku 2016. Předávání hroznu úrody z Moravy primátorovi města Jablonec. Sličné bakchantky a bujará zábava. Aktuální program naleznete na webu.

Úvod do degustace vína
17. října, Valtice, Národní vinařské centrum, Zámek 1
Školení určené milovníkům vína, kteří chtějí získat širší obzor a orientaci v praktické degustaci vína. Kurz je realizován s podporou Vinařského fondu.

Festival vína Český Krumlov 2016
21. října - 26. listopadu, Český Krumlov, restaurace, hotely, náměstí aj.
Vytříbená domácí i zahraniční vína, nejen lokální gastronomické speciality, setkání se znalci vína, jedinečné kulisy historického města - to vše a mnohem více je Festival vína Český Krumlov.

Královský košt Hustopeče
22. října, Hustopeče, Hotel Centro
Poprvé a jediná degustace v letošním roce pořádaná ve stylu lidové veselice. Přijďte si nejen ochutnat víno, ale také zazpívat a zatancovat s cimbálovou muzikou Lašár. Čas konání: od 14.00 do 18.30 hod.

Plzeňský festival vína
28.-29. října, Plzeň, ul. Bedřicha Smetany (pěší zóna U Branky)
První ročník dvoudenního Plzeňského festivalu vína nabídne jedinečnou možnost poznávat a ochutnávat vína předních českých a moravských vinařství. Kromě kvalitních vín bude pro návštěvníky připraveno bohaté tématické občerstvení. Atmosféru festivalu dokreslí pestrý kulturní program.

V harmonii s přírodou - degustace oranžových a jiných přírodních vín
28. října, Znojmo, Vlkova věž, ulice Kollárova, (ve spodní části Masarykova náměstí)
Na státní svátek "Den nezávislosti" jsme si pro vás přichystali prohlídku města Znojma spojenou s degustací oranžových a jiných přírodních vín. Proběhne také návštěva Vlkovy věže až do výšky 32 m, která je centrem vín VOC Znojmo.

Služby otevřených sklepů - Kalendář služeb dlouhodobě otevřených sklepů, které pořádají vinařská sdružení ve vinařských obcích ČR. Do služby je zapojeno minimálně 6 vinařství v obci po dobu 2 měsíců s pevnou otevírací dobou v pátek, sobotu i neděli. Ve zbytku týdne je umožněna návštěva alespoň jednoho vinařství po předchozí domluvě. Vinařští turisté, kterým tento kalendář slouží, již nepřijdou při ochutnávání a nákupu vína v těchto obcích nikdy zkrátka.

Autor:

www.wineofczechrepublic.cz