Vinaři na hradišti 2019 v nové podobě

Tradiční Vinaři na hradišti dostávají pro rok 2019 úplně novou podobu. Mění se v multižánrový festival, na kterém se od brzkého odpoledne do pozdních nočních hodin zabaví celá rodina. Navštívit jej můžete 13. července 2019.

Slovanské hradiště v Mikulčicích má svou nezaměnitelnou atmosféru, není divu, vždyť v 8. a 9. století patřilo k  centrům tehdy známého světa. Právě genius loci tohoto místa dodává zvláštní rozměr již tradičnímu festivalu Vinaři na hradišti, který se letos koná v novém termínu: 13. července 2019, start je naplánován už na 12 hodin. Nový není ale jen termín. Už úspěšný loňský ročník naznačil, že Vinaři na hradišti jsou mnohem více než jen přehlídkou vína z nabídky místních producentů. Letos nabízí tento festival skutečně multižánrovou podobu zaměřenou nejen na dospělé, ale i na jejich potomky. Kromě velké scény, známé již z loňska, letos přibude ještě druhá, malá scéna a dění na obou pódiích se bude doplňovat.

vinarinahradisti

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení několika folklórních skupin a souborů, ale také na dynamickou hudbu skupiny Naděje, folklórní soubor Cifra L. Kraváčkové, nebo vystoupení mažoretek Neonek. Vrcholem hudebního programu je, po loňském úspěchu, opět Petr Bende a skupina Band, tentokráte v doprovodu cimbálu Michala Grombiříka. Skutečně až do ranního kuropění si pak můžete zazpívat u tradiční jihomoravské besedy u cimbálu, kterou nabídne cimbálová muzika Slovácko.

Jací by to ale byli Vinaři na hradišti bez vína? Samozřejmě i vinaři se na vás těší. Letos bude možné ochutnat z produkci celkem 15 vinařů z Čech a Moravy, ale také vína z Rakouska, Maďarska, Slovinska, Chorvatska, a samozřejmě i sousedního Slovenska. Pro děti je přichystáno soutěžní odpoledne Těšíme se na prázdniny, při němž budou poznávat i areál hradiště. Připravena je také kuchařská show a přímo na parkovišti v areálu Slovanského hradiště proběhne také sraz veteránů. Staré časy Velké Moravy se tak symbolicky propojí s historií automobilismu. Vstupenky na festival lze zakoupit v předprodeji za 350 Kč, na místě pak za 450 Kč.

vinarinahradisti

ZAHÁJEN PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA WWW.WISOMM.COM

vinari na hradisti

vinari na hradisti

Více na www.vinarinahradisti.cz

Turistické informační centrum Mikulčice

infomikulcice@bartonik.cz

www.vinarinahradisti.cz

Autor: Jakub Bartoník