TOP Víno Slovácka se letos vybíralo z rekordního počtu vzorků

133 vzorků vín z 24 vinařství bojovalo o prestižní umístění

V Polešovicích se již podvanácté vyhlašovala nejlepší vína z celého Slovácka. Letošní ročník byl rekordní, co se týče počtu přihlášených vzorků, těch bylo 133 od 24 vinařů z celého Slovácka. Mezi přihlášenými vzorky bylo 108 bílých vín, 19 vzorků červených a 6 vzorků růžových vín, které hodnotily tři pětičlenné degustační komise.

Během programu Top Víno Slovácka pak byli za účasti zástupců kraje předány ceny za 10 nejlepších vzorků vína. Tím nejlepším z nejlepších byl pro letošní rok vyhlášen pozdní sběr Hibernal Organic collection od Víno Hruška z Blatničky. „Je to výjimečné víno, protože je z rezistentní odrůdy a my tato organická vína necháváme růst přírodní cestou, vůbec je nestříkáme různými hnojivy,“ vysvětlila původ vítězného vzorku Barbora Pokorná, marketingová ředitelka vinařství Víno Hruška. „Cena pro nás znamená hodně, protože je krásné, když je víno hodnocené v této naší oblasti, kde je těch vín hodně. Pro nás to znamená, že to víno je opravdu dobré, a my jsme za to skutečně rádi,“ dodala Pokorná. Víno Hruška získalo druhé místo také v kategorii Kolekce vín a také Cenu města Uherské Hradiště a Cenu Zlínského kraje. Jako nejlepší kolekce byla letos vyhodnocena vína z Vinařství Vaďura z Polešovic. Vaďurovi také získali čtyři umístění v desítce nejlepších vín - obsadili páté, šesté, deváté a desáté místo. Jsou stálicí mezi vítězi, každoročně získávají několik cen. „Plakety a diplomy máme vždycky vystavené, ale koštýře a skleničky používáme, to se hodí, to jsou takové praktické věci,“ dodal se smíchem Zbyněk Vaďura, syn majitele vinařství, který, jak sám přiznal, nemá přesně spočítáno, kolik cen již za dobu trvání soutěže získali.

Vyhlášení doprovázel také zajímavý kulturní program a samozřejmě nechyběla tradiční ochutnávka všech soutěžních vzorků a bio vín.