Pozvánka na vinařské akce v květnu 2017

Naše vinařské akce vám přináší možnost na jednom místě ochutnat ta nejlepší vína z České republiky od drobných vinařů, pro které je vinařství celoživotním koníčkem, až po světově úspěšná vinařství. Přijměte pozvání na květnové akce, které vám nabízí náš kalendář. Vinařské oblasti Morava a Čechy jsou centry tradic v podobě pěstování révy a výroby vína, které se zde předávají z generace na generaci. Přijďte ochutnat nejen tento ušlechtilý nápoj, ale také výborné jídlo a užít si příjemnou atmosféru v těchto krásných a pohostinných krajích.

SVÁTEK RŮŽOVÝCH VÍN

1. května, Praha, Svatováclavská vinice

Každoročně 1. května pořádá Vinařský fond v Praze Svátek růžových vín. Letos již podeváté bude pro návštěvníky akce připraveno k ochutnání na sto moravských a českých růžových vín a klaretů. Od přítomných vinařů bude možné si vína i zakoupit. V rámci vstupného obdrží návštěvník skleničku, katalog vystavených vzorků a několik degustačních mincí. Akce se tradičně koná ve velmi atraktivní lokalitě Villy Richter a na přilehlé Svatováclavské vinici na Pražském hradě. Aktuální informace o letošním ročníku najdete na www.wineofczechrepublic.cz.

svatek ruzových vin

Velkomoravské stezky 2017

6. května, Mikulčice, Pohansko, Lanžhot, Břeclav

Rádi se účastníte cyklistických vyjížděk krásnou přírodou a současně chcete poznat novou krajinu a lidi spojené s ní? Pak tato akce je určená právě pro Vás. Projedete okruh malebnou krajinou lužních lesů, prohlédnete si významné místa spojená s naší historií a zažijete neopakovatelnou podlužáckou atmosféru u výborného vína a domácích specialit doplněnou o slovácké písničky v podání cimbálové muziky.

Valtické Podzemí - Jarní večery s cimbálkou

6. května, Valtice, Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

Tradiční večery a podzemní zážitková turistika ve Valtickém Podzemí, unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu. Speciality Valtického Podzemí. Zahájení ve 20.00 hod.

Jarovín rosé 2017

7. května, Znojmo, ulice Obroková

Unikátní pultová degustace věnovaná výhradně růžovým vínům a klaretům. Největší přehled o rosé vínech získáte výhradně na této tradiční akci! Stejně jako v loňském roce jsou na zvláštním pultu prezentována perlivá a šumivá vína ze soutěže KRÁL VÍN České republiky 2017.

13. ročník Ochutnávky českých vín ve Slaném

13. - 14. května, Slaný - Kvíc, Vinařství Kvíc

Neřízená ochutnávka vín z Čech. Cca 100 vzorků od malo- i velkovýrobců. V sobotu 10.00-18.00 hod. a v neděli 10.00-16.00 hod. Vstupné dámy 180 Kč, pánové 240 Kč a smíšený pár 380 Kč. Vratná záloha na sklenku 50 Kč. Ochutnávka pro širokou veřejnost. Občerstvení.

Otevřené sklepy z kopca do kopca

13. května, Vrbice, vinné sklepy na Stráži

Neřízená ochutnávka vín z Čech. Cca 100 vzorků od malo- i velkovýrobců. V sobotu 10.00-18.00 hod. a v neděli 10.00-16.00 hod. Vstupné dámy 180 Kč, pánové 240 Kč a smíšený pár 380 Kč. Vratná záloha na sklenku 50 Kč. Ochutnávka pro širokou veřejnost. Občerstvení.

X. Výstava vín Lednicko-valtického areálu

19.-20. května, Lednice, autokemp Apollo

Jubilejní 10. ročník výstavy vín Lednicko-valtického areálu. K ochutnání bude 600 vzorků vín. Akce proběhne ve dvou dnech. Začíná se 19. května ve 14.00 hod. a končí ve 22.00 hod. a druhý den 20. května se pokračuje od 10.00 do 22.00 hod.

GRAND PRIX VINEX - VEŘEJNÁ OCHUTNÁVKA VÍN

20.-21. květen, Brno, výstaviště, galerie pavilonu B

Ochutnávka vín z mezinárodní soutěže GRAND PRIX VINEX 2017. K degustaci nabídne cca 500 vín, která v soutěži získají minimálně 80 bodů. Jako doprovodný program prezentace potravinářských výrobků. To vše v atraktivním spojení s výstavou minerálů, šperků a drahých kamenů Minerály Brno.

Olomoucké vinné slavnosti

26.-27. květen, Olomouc, Horní náměstí 

Olomoucké vinné slavnosti jsou postaveny na historii vinných trhů na Horním náměstí v Olomouci již od 13. století. V roce 2017 budou slavnosti probíhat dva dny (pátek a sobota). V pátek od 14.00 do 22.00 hod., v sobotu od 10.00 do 20.00 hod. Návštěvníci se mohou seznámit s 15 vinaři z Moravy.

WINE PRAGUE 2017

29.-31. květen, Praha, Výstaviště PVA EXPO Praha 

Mezinárodní veletrh vína Wine Prague si dal za cíl každoročně přinést do Prahy profesionální prostředí a podmínky pro obchod s vínem a navazování odborných kontaktů. Základem úspěšného veletrhu s vínem, tak jak je známe ze zahraničí, jsou moderní a dobře dostupné veletržní prostory s dokonalým servisem a všemi potřebnými službami, stejně tak jako rozsáhlá marketingová podpora akce i zúčastněných firem. Mediální podpora veletrhu partnerským časopisem WINE & Degustation a dalšími médii je zárukou kvalitní informovanosti návštěvníků i dobré prezentace vystavovatelů. Doprovodný program ve třech nezávislých degustačních a prezentačních sálech dává možnost sofistikovaně prezentovat vína domácím i zahraničním zájemcům při horizontálních či vertikálních degustacích. Veletrhu Wine Prague 2016 se zúčastnilo 383 vinařů a obchodníků s vínem. Tím byla naplněna prognóza největší vinařské akce roku. Výstaviště PVA Expo Praha Letňany tak na ploše 6 800 m2 patřilo vinařům z ČR i ze zahraničí, distributorům vína a návštěvníkům – jak z oblasti HORECA, tak odborné veřejnosti a privátním zákazníkům. Kontakt na pořadatele: ing. Jana Ježková - YACHT, s.r.o., Nedvědovo náměstí 14, 147 00  Praha 4.

 

 

 

Zdroj:

www.wineofczechrepubliccz