Pozvánka na vinařské akce v červnu 2018

Červnovým akcím vévodí otevřené sklepy. Akce, která představují vinaře a jejich vína přímo ve sklepech. Nikdy zde nechybí hlavně tři věci – pěkné víno, dobré jídlo a skvělá zábava. V ceně vstupenky je často zahrnuta degustační sklenice, jednorázová degustace všech vín u zapojených vinařů, tištěný plánek sklepů, často i poukaz na odběr vína. Poznejte svého vinaře osobně a vyrazte na jednu z nabízených akcí tohoto prosluněného měsíce.

Den v růžovém na zámku Mělník
2. června, Mělník, nádvoří zámku Mělník

Ve 14.00 hod. začne největší outdoorová degustace českých a moravských sektů z projektu KRÁL VÍN České republiky a českých a moravských růžových vín ze soutěže JAROVÍN ROSÉ. To vše zahalené do růžového hávu pokrmů, akcí a soutěží. Navíc s cimbálem naživo!

Letní slavnosti vína a dětský den
2. června, Valtice, Vinařská 407 (areál vinařství CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.)
Od 14.00 ochutnávky mladých vín a sektů v areálu CHÂTEAU VALTICE spojené s bohatým kulturním programem, soutěžemi pro děti a prohlídkami historického Křížového sklepa z roku 1640 a chrámem vína pod Vinařskou stodolou. Bohatá tombola a večerní vystoupení hudebních hostů. Změna termínu akce vyhrazena.

NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN VINAŘSKÉ OBLASTI ČECHY
6. června, Praha, Novoměstská radnice
Výstava vín a vyhlášení výsledků Národní soutěže vín vinařské oblasti Čechy, nominační soutěže do Salonu vín České republiky. Představení i dalších vín z mělnické a litoměřické podoblasti za osobní účasti vinařů a možnost nákupu vín. Ochutnali jste již česká vína z Prahy, Karlštejna, Mělníku, Roudnice, Litoměřic či Kutné Hory? Znáte vinaře, kteří je pro nás připravují? Víte, jaká slavná tradice je s našimi víny spojena? Přijměte, prosím, pozvání od českých vinařů na slavnostní galadegustaci českých vín v Praze. Cech českých vinařů, spolek vinařů a vinohradníků z vinařské oblasti Čechy, pořádá ve středu dne 6. června 2018 v Praze na Novoměstské radnici (11.00–18.00 hod.) prezentaci nejlepších českých vín za osobní účasti vinařů. Tradice vinařství v českých zemích sahá do 10. a 11. století. Žádná jiná země nemá za zakladatele vinařství takovou osobnost, jako my Čechové – svatého Václava. Víno bylo, je a bude jedním z hlavních symbolů celé naší kultury. Proto jsme přesvědčeni, že je naší povinností činit osvětu mezi našimi spoluobčany a i skrze víno pomoci probouzet to dobré v nás, v celé naší zemi.

Slavnosti růžového vína Třebíč
9. června, Třebíč, Zámek Třebíč
Pohodová sobota plná lahodného vína a kvalitní gastronomie. Navíc ochucená kapkou kulturního povyražení. To vše na místě, o jehož genius loci není pochyb. Přijďte od 10.00 do 22.00 hod. do zámeckého parku v Třebíči zažít růžovější svět na vlastní kůži i vy!

Otevřené sklepy Horní Dunajovice
9. června, Horní Dunajovice, vinné sklepy
Zveme všechny milovníky vín na třetí ročník otevřených sklepů do Horních Dunajovic.

Valtické Podzemí - jarní večery s cimbálkou
15. června, Valtice, Vinařská 34
Tradiční víkendové večery a podzemní zážitková turistika ve Valtickém Podzemí, unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu. Speciality Valtického Podzemí. Zahájení ve 20.00 hod.

Novosedelské sklepy open
16. června, Novosedly na Moravě, vinné sklepy
Již 9. ročník dne otevřených sklepů se uskuteční v sobotu 16. června od 10.00 do 19.00 hod. V den konání akce bude pro návštěvníky otevřeno 13 vinných sklepů, kde budou místní vinaři nabízet svá vína k ochutnání. Ve sklepích bude nachystáno pohoštění, kde bude možno ochutnat místní speciality.

Oenoforum 2018 - International Wine Conference
20. června, Brno, Hotel International
Mezinárodní vinařská konference s ústředním tématem "Cesty k velkým vínům" s každoročním zaměřením na konkrétní problematiku. Ročník 2018 se bude zabývat použitím oxidu siřičitého.

K Nechorám do sklepa
23. června, Prušánky, Nechory - vesnička vinných sklepů
Členové spolku Nechorští vinaři otevřou sklepy od 10.00 do 19.00 hod. Ráno pojede z okolních obcí svozový autobus - Nechorský expres. Volná degustace ve 20 sklepech, hudba a doplňkový program. Doporučujeme nákup zvýhodněných vstupenek předem v internetovém předprodeji.

Den otevřených sklepů v Terezíně
30. června, Terezín, areál sklepních uliček
Terezínští vinaři vám nabídnou ochutnávku kvalitních vín ve svých vinných sklepech, které jsou soustředěny do areálu tří svérázných kaskádovitých uliček, bez nutnosti přejíždění na větší vzdálenosti. Otevřené sklepy 12.00-18.00 hod., posezení u cimbálu od 19.00 hod.

Vinařská 50 - Author Znovín Cup
30. června, Šatov, SK Tatran
Podél vinic a kolem malebných sklípků, přes vřesoviště a lesy, po venkovských silničkách i kolem klikatého toku hraniční řeky Dyje vede trasa cyklistického závodu, který si v minulých letech získal nebývalou popularitu. Start je v 9.30 hod.

 

 

Zdroj: www.wineofczechrepublic.cz