Pozvánka na vinařské akce v červenci 2019

Klimatizaci zdarma v parných dnech ve vinařském světě vín z Moravy a Čech v řadě vinařských obcí nabízí místní vinařská sdružení formou služeb otevřených sklepů. V zásadě jde o to, aby turisté a milovníci vína vždy našli otevřený alespoň jeden sklep a nezůstali tak stát před zavřenými dveřmi.

Do služeb otevřených sklepů se zapojuje nejméně šest vinařství po dobu (alespoň) dvou měsíců s pevnou otevírací dobou v pátek, sobotu a v neděli, během zbývajících dnů pak můžete po předchozí telefonické domluvě navštívit alespoň jedno vinařství. V tomto roce vám tyto služby nabídnou vinařské obce Blatnice pod Svatým Antonínkem, Březí, Čejkovice, Dolní Dunajovice, Horní Bojanovice, Hustopeče, Kobylí, Kurdějov, Mikulčice, Milotice, Moravská Nová Ves, Mutěnice, Nikolčice, Nový Šaldorf-Sedlešovice, Pavlov, Popice, Starovice, Šatov, Velké Bílovice, Velké Němčice, Velké Pavlovice a Vrbice. Termíny konání v jednotlivých obcích naleznete mimo jiné v galerii obrázků pod článkem.

Přijďte se ochladit a přijměte naše pozvání nejen do otevřených sklepů, ale i na další akce prosluněného měsíce července!

Prázdninový večer s cimbálkou
5. července, Valtice, Valtické Podzemí
Tradiční víkendový večer a podzemní zážitková turistika ve Valtickém Podzemí - podzemním městě vína a unikátním labyrintu historických vinných sklepů. Vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu. Speciality Valtického Podzemí. Zahájení ve 20.00 hod.

Sonberské (ne)vinné kulturní léto
5. července, Popice, Vinařství Sonberk
Koncert Hany a Petra Ulrychových zúročuje to nejlepší z jejich hudební dráhy a nabízí posluchačům pestrou procházku hudební historií od beatových počátků po nejnovější písně.

Mikulovské sklepy open
6. července, Mikulov, vinné sklepy
Den otevřených sklepů se uskuteční v sobotu 6. července od 10.00 do 19.00 hod. V den konání akce bude pro návštěvníky otevřeno 14 vinných sklepů, kde budou místní vinaři nabízet svá vína k ochutnání. Ve sklepích bude nachystáno pohoštění, kde bude možno ochutnat místní speciality.

XV. Den otevřených sklepů Hrušky
6. července, Hrušky (okr. Břeclav), ulice Sklepní a Záhumenní
Již popatnácté organizátoři společně s místními vinaři umožní ochutnat kvalitní vína přímo ve svých sklepích. Svoje sklepy je připraveno otevřít až 20 vinařů, od těch nejmenších hobby vinařů až po profesionály.

Netradiční prohlídka kláštera sv. Voršily s ochutnávkou vín
12.července-30. srpna, Kutná Hora, klášter sv. Voršily, Jiřího z Poděbrad 288
Prohlédnete si část kláštera, která není běžně přístupná veřejnosti, a to klášterní kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Dozvíte se něco o tom, jak úzce je víno spojeno s proslulou dobou těžby stříbra na Kutnohorsku.

Vinaři na hradišti
13. července, Mikulčice, Slovanské hradiště
Turistické informační centrum v Mikulčicích si vás dovoluje pozvat na letní vinařskou akci v krásném prostředí lužních lesů. Vinaři ze střední Evropy vám nabídnou nejen svá vína, ale také speciality z vín přímo z míst, kde bývalo největší velkomoravské hradiště Velké Moravy.

Den otevřených sklepů Hovorany
20.-21. července, Hovorany, vinné sklepy
Spolek vinařů Hovorany vás zve na již 12. ročník otevřených sklepů v Hovoranech. Akce se koná v sobotu 20. července od 11.00 do 19.00 hod. Od 20.00 hod. zahraje cimbálová muzika v areálu tenisových kurtů. Možnost kempování zdarma v areálu sklepů na Benátkách. Těšíme se na vás.

Víno z blízka: Leoš Horák – Osobnost současného vinařství
25. července, Brno, Otevřená zahrada, Údolní 33
Jedinečná a exkluzivní setkání s osobnostmi současného vinařství na Moravě. Ve čtvrtek 25. července si pro vás řízenou degustaci pod širým nebem připraví Leoš Horák. Začínáme v 17.30 hod.

Pardubické Ovínění
26.-27. července, Pardubice, areál Automatických mlýnů
Ovínění přichází do Pardubic! Přijďte si vychutnat skleničku výborného vína v dokonalé kombinaci s vybraným jídlem. V areálu Automatických mlýnů v červenci poteče víno proudem. ??? Krom toho se těšte na vybrané restaurace nebo živou hudbu. Koná se 26. 7. 14.00-22.00 hod., 27. 7. 11.00-22.00 hod.

Hodovní otevřené sklepy
27. července, Moravská Nová Ves, sklepní ulička Výmol
Chystáme pro vás ochutnávku vín ve sklepní uličce. Návštěva sklepů probíhá od 13.00 do 19.00 hod. Vstupné, v němž je zahrnuta ochutnávka vína, je 200 Kč. Drobné stylové občerstvení a živá hudba zajištěny. Navazujícím programem může být večerní návštěva folklorní akce Předhodovní zpívání pod májů.

► Aktuální služby otevřených sklepů naleznete zde: SLUŽBY OTEVŘENÝCH SKLEPŮ 

*********************************

► Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem KALENDÁŘI VINAŘSKÝCH AKCÍ.

*********************************

► TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.

 

Zdroj: www.wineofczechrepublic.cz