Pozvánka na vinařské akce v červenci 2017

Teplé letní počasí se hlásí o slovo každým dnem víc a víc. Také se rádi necháváte rozmazlovat teplými slunečními paprsky s orosenou skleničkou našeho skvělého vína? Ať už si krásné počasí vychutnáváte jakkoliv, máme pro Vás připraveno pár vinařských akcí, na kterých si užijete letošní teplo a léto co nejlépe. Skvělý začátek dne vám udělá vinařská snídaně, to je vlašák s rohlíkem. Ten vám dá sílu na pěší túru třeba přes Chráněnou krajinnou oblast Pálava, kde nemůžete vynechat pohled z kopce Děvín. Ta vyhlídka Vám vyrazí dech - pohled na krajinu, kterou zde údajně osadil révou vinnou samotný Marcus Aurelius. Potom sejdete do přilehlé obce Pavlov, která svou krásou strčí do kapsy i beskydskou Morávku. S sebou si vezměte Lenu, Arianu nebo jinou oblíbenou kamarádku. Večer vám můžou ugrilovat pořádný kus masa v penzionu André. Po skvělé večeři vás čekají už jen poslední povinnosti krásně stráveného dne. Svým ratolestem ukončete skvěle rozehranou hru domina a vyhlaste absolutní večerku. Tak schválně - kolik odrůd jste v textu napočítali? 

Vinařská 50 - Author Znovín Cup

1. července, Šatov, hřiště SK Tatran 
Podél vinic a kolem malebných sklípků, přes vřesoviště a lesy, po venkovských silničkách i kolem klikatého toku hraniční řeky Dyje vede trasa cyklistického závodu, který si v minulých letech získal nebývalou popularitu. Start je v 9.30 hod.

Otevřené sklepy Věstonice

5. července, Horní Věstonice, vinné skelpy v Horních a Dolních Věstonicích
Otevřené sklepy v Horních a Dolních Věstonicích budou otevřené 5. července od 9.00 do 20.00 hod. V každé obci bude otevřeno 7 sklepů. Cena vstupenky je 600 Kč. V ceně je degustace ve vinařstvích, sklenička, poukázky na nákup vína v hodnotě 300 Kč, orientační mapka sklepů a taštička na skleničku.

Vinaři na hradišti

6. července, Mikulčice, Slovanské hradiště v Mikulčicích
Slovanské hradiště v Mikulčicích ve spolupráci s Turistickým informačním centrem v Mikulčicích si vás dovoluje pozvat na letní vinařskou akci v krásném prostředí lužních lesů. Vinaři z regionu Podluží vám nabídnou nejen svá vína.

více informací naleznete zde

Valtické Podzemí - Prázdninové večery s cimbálkou

7. července, Valtice, Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47
Tradiční večery a podzemní zážitková turistika ve Valtickém Podzemí, unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu. Speciality Valtického Podzemí. Zahájení ve 20.00 hod.

Mikulovské sklepy open

8. července, Mikulov, vinné sklepy
Den otevřených sklepů se uskuteční v sobotu 8. července od 10.00 do 19.00 hod. V den konání akce bude pro návštěvníky otevřeno 14 vinných sklepů, kde budou místní vinaři nabízet svá vína k ochutnání. Ve sklepích bude nachystáno pohoštění, kde bude možno ochutnat místní speciality.

Prohlídka Znojma se znovínským vínem

15. července, Znojmo, historická část města
V rámci prohlídky se budou degustovat vína na netradičních místech historické části města Znojma. Po celou dobu se o vás bude starat průvodce a sommelier. Nebude chybět ani "sabrage" - odseknutí hrdla láhve šavlí.

Folk festival pod Přítluckou horou s ochutnávkou vín

22. července, Přítluky, Vinařství Přítluky
Folk festival pod Přítluckou horou naplno startuje v sobotu 22. července v 15.00 hod. ve Farské zahradě Vinného šenku a Vinařství v Přítlukách. Opět se na vás těší známé folkové a rockové kapely. Tradičně budou akci doprovázet prohlídky sklepů Vinařství Přítluky s ochutnávkou vín.

Letní slavnost autentických vín

28.-30. července, Velké Bílovice, areál sklepů
Na akci bude možné ochutnat netradiční vína autentických vinařů a jejich příznivců.

Božické otevřené sklepy

29. července, Božice, Obecní sklep, sklepní ulička, vinice Pustina
Družstvo božických vinařů a obec Božice vás zvou na Božické otevřené sklepy, které se konají 29. července od 13.00 do 20.00 hod. Sklepy místních vinařů budou otevřeny v okolí Obecního sklepa a ve sklepní uličce na Borotice. Na Pustině bude probíhat řízená ochutnávka.

Služby otevřených sklepů

Kalendář služeb dlouhodobě otevřených sklepů, které pořádají vinařská sdružení ve vinařských obcích ČR. Do služby je zapojeno minimálně 6 vinařství v obci po dobu 2 měsíců s pevnou otevírací dobou v pátek, sobotu i neděli. Ve zbytku týdne je umožněna návštěva alespoň jednoho vinařství po předchozí domluvě. Vinařští turisté, kterým tento kalendář slouží, již nepřijdou při ochutnávání a nákupu vína v těchto obcích nikdy zkrátka.

 

Zdroj: www.wineofczechrepublic.cz