Mladí vinaři „odšpuntovali“ web pro letošní ročník soutěže Co chutná mladým

Vše o soutěži Co chutná mladým Co chutná Mladým 2020! 🍾 najdete na webu, který právě spustil spolek Mladí vinaři.

Soutěž Co chutná Mladým najde potřetí mladé vinařské talenty. Vinařská soutěž se uskuteční ve dnech 26. a 27. února ve Vinařském centru excelence ve Valticích. Součástí akce bude i konference určená především vinařům a odborné veřejnosti. Soutěž i konferenci pořádá spolek Mladí vinaři s podporou Národního vinařského centra a Vinařského fondu.

Soutěžit se bude o ocenění ve čtyřech kategoriích – suchá bílá vína, suchá rosé, suchá červená a naturální vína. Podrobnosti o způsobu přihlašování a veškeré další informace najdou zájemci na adrese registračního systému elwis.cz a na webových stránkách soutěže www.cochutnamladym.cz.

Součástí soutěže je také vyhlášení ocenění Mlaďoch roku 2020. Vína budou hodnotit Mladí vinaři rozdělení do dvou pětičlenných hodnotících komisí. Vína budou hodnotit na klasické stobodové škále. Vítězná vína mohou zájemci ochutnat na jaře v pražském vinném baru Bokovka a v brněnské restauraci Konfit. Přesné termíny ochutnávek se zájemci dozvědí na webu soutěže a na sociálních sítích Mladých vinařů.

přednášku Baroň. Tlumočení do češtiny bude zajištěno. Součástí konference budou nejen teoretické přednášky s praktickými radami pro vinaře, ale také srovnávací degustace vína.

Spolek Mladí vinaři sdružuje 14 vinařů a vinařek z České republiky mladší čtyřiceti let. Ti spojují své síly a překračují hranice rivality a konkurence. Mají podobný pohled na stav vinařství u nás a snahu tento stav co nejvíce pozvednout. „Věříme, že vzájemná podpora, sdílení know-how, trendů a inspirace vede k vínům s přidanou hodnotou – důležitější než samotný produkt –, kterou chceme přinášet našim zákazníkům, ale také českému vinařství obecně. A chceme lépe prezentovat a podporovat osobnosti, mladé vinaře, kteří právě taková vína tvoří a chtějí tvořit,“ říkají o sobě členové spolku.

https://www.cochutnamladym.cz/