Sten_1a

Vytvořené odpovědi

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na: Síra ve víně #219633

  Sten_1a
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Dobrý den, musíte zjistit co je za problém ve víně. Máte rozbory?? Pokud ne, je to jen o dohadování. Možnou příčinou mohou být nízké kyseliny (dokyselte jen vinnou), síra je účinná v kyselém roztoku. Další problém může být druhotné kvašení, vyšší koncentrace acetaldehydu, poslední dobou i polyfenoly. Zkuste napsat o jaké víno se jedná a nějaké bližší specifika ohledně výroby a průběhu školení.

  odpověď na: Vinný kámen?? #217376

  Sten_1a
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Dobrý den, solfosteril je tekutý disiřičitan draselný (pyrosulfid) jen je rozředěn. Tudíž Vám vždy bude vypadávat vinný kámen, obzvláště pokud máte hodně kyselin ve víně. Pomoc Vám zde už kolega řekl. Buď vymrazit, a nebo přidáním nějakého stabilizátoru. Další možností eliminace vysrážení vinného kamene je užívání plynné síry (plátky, popřípadě z láhve) nebo tekuté (dusíkaté) síry (pozor přidáváte do vína dusík a může se stát, že se sladké víno rozkvasí).
  Pěkný den a ať se daří

  odpověď na: Sirka #214033

  Sten_1a
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Dobrý den, nevím kdo vám poradil zasířit víno při sirce. Za 1. nejdříve vyléčit, hlavně nesířit. K vyléčení se dá použít cokoli s mědí – Kupzit, Desulfin nebo jen měděný drát či sítko přes které to stočíte. A až po vyléčení zasířit. Sírou jste akorát ten sirovodík zakonzervoval ve víně. Má rada zkuste desulfin nebo i kupzit a šlehejte, třeba to z toho ještě dostane. Popřípadě dát na zdravé kvasnice z jiného vína.

  odpověď na: velikost a výroba lisu #199141

  Sten_1a
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Dobrý večer, prosím o zaslání plánů na lis. Díky moc

  sten1a@seznam.cz

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)