Michal27

Vytvořené odpovědi

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 29)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na: První postřik #220252

  Michal27
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Já jsem pred 14 dny dal profiler, vivando, solfernus, a včera profiler , prosper, solfernus a přidal jsem kristalon super red.

  odpověď na: Traminette #214719

  Michal27
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím všechny vinohradníky, potřeboval bych radu, je tady někdo kdo má nebo alespoň zná někoho kdo má nasazenou odrudu Traminette ?

  odpověď na: Usychání sazenic #209606

  Michal27
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Jak píše kodak. Problém ale není ani tak ve svilušce, jako v nedostatku nejakého „širokospektrálního“ akaricidu, za časů kdy se prodával ještě Magus a každý s nim jednou preventivně postříkal jsme znali napadené vinohrady od podobné závěti, tak jak je vidíme dnes prakticky jen z literatury.

  odpověď na: hnojení kapkou #208010

  Michal27
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Pokud chci neco „popohnat“ tak používám „algahumin“ ve větším oběmu cca 2 litry na 1000l, jestli ale skrz tu „kapku“ nenasimulujes déšť dva dny po sobě déšť o úhrnu aspoň 20-30mm/m2, tak zavlažuješ prakticky jen plevel a rosné kořeny , potřebuješ aby se ta voda dostala aspoň 40cm po povrch, toho nedocííš nějakým prskánim na povrch, je ale taky otázka kolik u vás od dubna na pršelo u nás už přes 150mm tady bys to nemusel prakticky ani zapínat. Jestli se ti zdá že to roste pomalu, tak to muze byt i nízkýma teplotama po celý květen teplo je az posledních deset dni. Přeju at to roste co nejlíp.

  odpověď na: hnojení kapkou #207902

  Michal27
  Účastník
  Poslat vzkaz

  No já nevim….. Nedávno jsem na přednášce od někoho z MZLU slyšel,že tyto podpůrné závlahy jsou slepá kolej ….sice to zaleješ ale „od vrchu“ takže réva ti zakořenuje plýtce, a netáhne kořeny dolů za vodou….. Hnojivo bych dal radeji na list včetně nejakého podpůrného preparátu. Co nenarostlo loni by mělo letos bez problému dohnat.

  odpověď na: Okopávačka výkyvná sekce #207889

  Michal27
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Dotaz pro všechny kteří si pořídili výkyvnou okopávačku, kterého výrobce by jste mi doporučili ?

  odpověď na: Zahuštěná výsadba #205587

  Michal27
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Wimpi: amen!

  odpověď na: Zahuštěná výsadba #205509

  Michal27
  Účastník
  Poslat vzkaz

  není 10 hektarů „na učení “ přeci jen trochu hodně ? Nemyslím to nijak zle, ale tím vysazením to nekončí…..naopak.

  odpověď na: Registrace vinice / volba sponu #205176

  Michal27
  Účastník
  Poslat vzkaz

  VMCH: nejdřív musíš zažádat o právo výsadby, pak až řešit odrůdy. Ale máš samozřejmě pravdu.

  odpověď na: Sazenice rulandské šedé #205105

  Michal27
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Já jsem loni Sadil 4 odrůdy, z Pemagu jsme měl rulandské bíle ( původ Německo) asi nejvyšší kvalita, 100% úspěšnost, sylvánské zelené původ Slovinsko , 100% úspěšnost ale trochu slabší růst , Aurelius původ Mělník 99% úspěšnost ale asi největší žebrota co se růstu týče. Pak jsem vzal na zkoušku rulandské modré od Osičky z Bílovic….. Po všech těch recenzích které jsem tady četl jsem měl trochu strach….. Ale výsledek je takový ze se chytilo 100% a to dokonce takovým způsobem, že 80-85% dosáhlo délky víc nez 4m, takže letos uz nechám kamínky.

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 29)