greib458

Vytvořené odpovědi

Prohlížíte 5 příspěvků - 16 z 15 (celkem z 15)
  • Autor
    Příspěvky
  • odpověď na: Stáčení vína #159803

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Váhu mám a tabulku jsem si stáhl i v knížce jsem si našel jak se počítá síření. Demižony se snažím udržovat plné až ke korku, jenže jak odeberu třeba 1 nebo 2L, tak přetáčím a tím padem to pořád provzdušnuji.Stačí ta síra do demižonu vysypat nebo se to musí i promíchat?

    odpověď na: Stáčení vína #159772

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Tak jsem vše nakoupil (zkumavka, přípravek ,,A,, ,přípravek ,,B plus,, cena 245kč ale to neřeším) a naměřil jsem, že mám ve vínu 10mg/l SO2. Ted jen vytahnout knižku a zkusit pohledat kolik pyrosulfitu dát, abych měl hodnutu těch cca 40mg/l. Díky za rady.

    odpověď na: Stáčení vína #159721

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    tak že budu muset ještě dokoupit kapalnou siru nebo to jde i s praškovou? Kolik má mít idealně víno SO2?

    odpověď na: Stáčení vína #159718

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    A jak doma SO2 změřím? Předpokládám, že bych s tím musel bežet někam do laborky 🙁

    odpověď na: Stáčení vína #159716

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Zdravím, když mám v demižonu (50L) mladé a už čisté víno a v pruběhu roku ho stáčím do menších demižonů (35l, 25l,15L…)tak se provzdušnuje a otazka zní, jestli před každým stáčením ho sířit třeba jen 10mg/L aby neoxidovalo nebo to není potřeba? Druhá otazka: Kolik můžu odebrat vína z demižonu (at už z 50L, 35L, 25L nebo jen z 5L ) ,abych ho ještě nemusel stáčet do menšího objemu? 10, 20, 30%? . Díky za rady.

Prohlížíte 5 příspěvků - 16 z 15 (celkem z 15)