Zalozeni mensiho vinohradu

Úvodní stránka Fóra Vinohradnická sekce Zalozeni mensiho vinohradu

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Jan Novak a poslední změna proběhla 6.6.2018.

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (celkem z 8)
 • Autor
  Příspěvky
 • #192662 odpověď

  Dobry den, jsem uplny novacek, co se pestovani revy tyce. Ale mam k tomu srdcovy vztah. Chtel bych poprosit o radu. Spousty informaci mam nastudovane, ale mame s priyelkyni pozemek v obci Vsechovice okres Prerov. Nadmorska vyska je 346m.n.m. ale svazuje se mirne k severu. Chci se zeptat jake vy byly vhodne odrudy? Jeji prababicce se tam hodne dobre darilo broskvim i merunkam. Na pozemku se nachazi i jeden starsi sjlep nicmene si chceme jeden nechat postavit. Diky za vsechny rady 🙂

  #192668 odpověď

  V006
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Volil bych ranější rezistenty – PIWI – Solaris, Cabernet Cortis.

  #192673 odpověď

  Michal27
  Účastník
  Poslat vzkaz

  To záleží na mnoha proměnných v rovnici ….

  #192686 odpověď

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím. Znám vinaře ze Sobíšek, což je kousek od Vás. Má klasické odrůdy a normálně mu to dozrává. Ale asi bych šel do PIWI odrůd, z nichž nekteré umí výborně akumulovat cukry. Z bílých asi Solaris, Muscaris a z modrých Cabernet cortis. V dobrých polohách dozrávají do výběru, takže by neměl být problém ani u Vás. Odolnost vůči chorobám je bonusem. Ochutnat naprostou většinu pěstovaných PIWI odrůd můžete u nás v Šardicích v sobotu 9.6., je připraveno 267 vzorků PIWI z ČR, SK, AT, PL, D, CH a I. a dalších cca 300 vzorků klasických odrůd. Seznam PIWI vzorků je v příloze.

  Více informací http://www.vinozesardic.cz/akce-2018/prehlidka-piwi-odrud-a-hibernal-forum

  #192687 odpověď

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Příloha se nenatáhla. Tak pokud bude zájem zašlu na mail.

  #192709 odpověď

  moll
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Muscaris není moc ranný – prý asi jako Mylerka. Jsou i jiné odrůdy http://wine.webgarden.cz/rubriky/popisy-odrud/mostove-odrudy
  Sklon k severu je problém, o to musíte mít rannější odrůdy. Solaris jistě, Platovskij, Dubljanskij, jsou i další
  Co nejvíc toho přečtěte, navštivte vinaře v okolí, dobře připravte půdu. Pak se révě daří.

  #192732 odpověď

  CC
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Solaris bude opravdu jistota. Mám vysazeno 200 keřů (výsadba 2015), loni pre-panenská sklizeň (40 kg). Sklizeno 25.8. Cukernatost 25 °ČNM. Pár hroznů na Cabernet cortis a Cabernet cantor (výsadba 2016) mi loni uzrálo na 23-24 °ČNM, cca o 2-3 týdny po Solarisu. Místo: Brněnsko, 300 m n. m. Jižní svah. Čili i na severním svahu u Přerova by obě odrůdy měly dozrávat do konce září spolehlivě.. Jako bonus u těchto odrůd je velmi vysoká rezistence vůči padlí, peronospoře a šedé hnilobě hroznů. U mne obě odrůdy dosud bez jakéhokoli ošetření. Asi pro vás nebude smysl sázet něco pozdnějšího..

  #192780 odpověď

  Jan Novak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Mám Solaris 280 m.n.m. Český Ráj, severní svah, jílovité půdy..a cukernatost zatím vždy nad 20 st., obvykle spíše více. Problém jsou spíše vosy a kosáci, kteří sběr nutí provést dříve..

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (celkem z 8)
Odpověď na: Zalozeni mensiho vinohradu
Osobní informace: