Vinohradnícke a vinárske fórum

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Vinohradnícke a vinárske fórum

Zvolené téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  JardaStudenka a poslední změna proběhla 26.1.2022.

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 10 (celkem z 10)
 • Autor
  Příspěvky
 • #191352

  veltlin
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Toto bývavalo najlepšie vinohradnícke a vináske fórum v rámci Slovenska a Česka. Škoda, že to takto dopadlo.

  #191353

  micurinec
  Účastník
  Poslat vzkaz

  a kam se chodí nyní za lepším?

  #191354

  CC
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Jak už tady psal admin – forum si děláme sami.. Určitě sem spousta lidí chodí pasivně se dívat, ale nic nenapíšou. Tak to pojďme trochu oživit.
  Třeba já už mám ostříháno, réva už začíná pěkně slzet, po Velikonocích už začnu vyvazovat. Průběh teplot je zatím příznivý, žádné velké extrémy, snad koncem dubna réva nebude moc narašená, až přijdou mrazíky.. Loni bylo od konce února už 15 stupňů a pak to tak dopadlo..
  CC

  P.S. Dobré vinohradnické (už méně vinařské) forum bývalo na zahrada.cz, ale tam už je to také nějaké polomrtvé..

  #191369

  micurinec
  Účastník
  Poslat vzkaz

  na zahradě.cz byla často cenzura a tak se mnozí odtamtud vytratili – co já vím
  já dnes započal s vyvázáním stolních odrůd, zítra půjdu již vyvazovat moštové, ohýbá se to dobře tak nebudu otálet, dnes se naply dráty tak hurá se opalovat

  #191375

  veltlin
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Ľudí zrejme znechucuje aj to, že to tu stále napádajú hackeri. Inak teplý január a február spôsobil niekde začiatok prúdenia miazgy a následné mrazy spôsobili popraskanie prútov. U nás je všetko v poriadku, miazga zatiaľ neprúdi. Prúty začnem vyväzovať až potom, keď začne prúdiť miazga, čo by mohlo byť tento týždeň. Zima sa už hádam vybláznila a jarné mrazy nás už obídu. Tretí rok po sebe, to by bola už katastrófa. Neskorší nástup jari by nás mohol ochrániť aj pred husenicami morovitými, ktoré pred troma rokmi vyžierali očká.

  #191412

  moll
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Se správcem jsem diskutoval co to šlo. Je mladej a navedenej, tak to nešlo. Měl to jako projekt, takže to napráskal bez většího zájmu v tom nejběžnějším co existuje – takže každej ví, jak to sestřelit. (Na vinařské škole fušoval do IT!) A teď se už jistě věnuje něčemu jinému, takže:
  a) tu nebude nic dělat
  b) když tu něco nějací spáchaj, nikdo to neopraví
  c) takže to tu (po době udržitelnosti, kterou předepisuje dotace) – umře
  Hned jsem navrhoval přesunout se na slovenské fórum, http://www.vino.sk/, nebo vinko.sk, ale nikdo nereagoval, a dnes to tam vypadá ještě hůř, než tady.

  Ve stejné době, kdy se připravovala změna na tomhle fóru, se pracovalo i na změnách v prodeji vína v ČR. Podle mne to spolu souvisí. Nebo jste snad spokojeni se stavem prodeje vína u nás? Aspoň víc než za zákona starého?

  #191494

  onda
  Účastník
  Poslat vzkaz

  No inu vše se k dobremu obraci!! Devastace drobnych malovinaru pokracuje jak ma a to na vsech frontach! Od debilnich pravidel nakupu postriku az po prodej vina.
  Choval jsem blahovou nadeji ze v novem tzv. vinarskem zakone bude najkym zpusobem ukotven a definovan pojem malovinar, stejne jako tomu je v Rakousku, Nemecku.
  Lec nestalo se!! Takze se stane to ze pri akcich jako jsou otevrene sklepy budou a jsou otevreny jen sklepy velko-vyrobcu, malovinari s par sty litru se na to vyserou, pac registrovat se, nechat se buzerovat od uredniku pro par tisic, se nikomu nechce z cehoz maji velci hraci samozrejme radost.

  Mezi vinari po vsech tech zmenach panuje strach, protoze nikdo z malovinaru a to i tech co to maji jako zivnost ze 100% neplni vsechny pravidla a povinnosti, takze jen cekaji kdo kdy prijde a bude je jebat a pokutovat. Cehoz jsem jednou byl svedkem…
  Celkove mam poselednich par let pocit ze nam tento bohulibi konicek chce nekdo cilene zprotivit!

  O autorovy zmen, se vyjadrovat nehodlam.

  #191504

  dall
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Tak ze je novy vinarsky zakon delan na miru velkovyrobcum a proti malovinarum, o tom snad nikdo ani nepochyboval 🙁

  #242507

  Používá tohle fórum vlastně aktivně ještě někdo?

  #242667

  Přidám sem alespoň typ na https://www.alkohouse.cz/ceska-republika Mají tam zajímavý výběr 🙂

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 10 (celkem z 10)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.