Traminette

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Kodak a poslední změna proběhla 21.10.2019.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #214719

  Michal27
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím všechny vinohradníky, potřeboval bych radu, je tady někdo kdo má nebo alespoň zná někoho kdo má nasazenou odrudu Traminette ?

  #214863

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Měl by to být rakouský PIWI tramín, ale nesehnali jsme. Rebschule Tshida má nějaký PIWI tramín (na dotaz), ala asi to není Traminette.

  #214865

  CC
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Traminette je americký kříženec ( https://en.wikipedia.org/wiki/Traminette ), který evropské školky zcela jistě ve své nabídce sazenic vinné révy mít nebudou. Je možné, že jej u nás má nějaký hobby-vinař dovezený/poslaný ze Spojených států. „Rezistentní tramín“ měl kdysi na svých stránkách pan Weiss ( https://www.rebenzuechtung.at/ ) pod pracovním názvem „Traminet“. Pokud Rebschule Tschida má v nabídce tramínovou PIWI odrůdu, tak na 99% to bude ta od p. Weisse. Já mám dva tříleté keře ukrajinské odrůdy OLEG ( http://slovplant.sk/shop/AMPELOS-Ukrajina/OLEG ), která se zatím ukazuje jako velmi slušně rezistentní vůči chorobám.

  #214911

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Pro příští rok máme objednáno v https://www.rebschule-tschida.com 400 ks sazenic, zadání znělo „PIWI Tramín“. Sám nevím co to přesně bude, sazenice dělají na základě objednávky z roku 2018, kdy neměli na takové množství sazenic dost oček. Jednalo se s nimi již od roku 2017. Když jsem se ptal přímo na Traminet a pana Weise, tak mi řekli že to Traminet není, ale vzhledem k tomu že se jednalo asi jen o pracovní název, tak se uvidí. Vzhledem k tomu, že v Rakousku ve velkém vytvářejí PIWI varianty klasických odrůd (jen PIWI veltlíny mají v nabídce tři), tak předpokládám, že půjde o jejich křížení. Samozřejmostí je od nich doklad a pak registrace výsadby v Oblekovicích (právo výsadby máme).

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.