Solaris

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Pahous73 a poslední změna proběhla 4.10.2021.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
  • Autor

Petr2
    Účastník
    Poslat vzkaz

Zdravím kolik máte kyselin u Solarisu? Já jsem naměřil 14-15. Co s tím?

ondra a.
    Účastník
    Poslat vzkaz

Zdravim a to jako fakt??merils jste dobre? A kolik cukernatost?no odkyselil bych (bianco neve) uz na moste tak na 8-9rekneme…ja nameril 9kyselin,20,5cukru a odkyselil sem ho o jednu…dnes sem ho zasiril tak uvidime co z toho bude…

Kodak
    Účastník
    Poslat vzkaz

Sobotní sběr Solaris 25,5 cukru (moštoměr a ověření refraktometr) a 7 kyselin (měřeno roztokem K).

Jedná se o měření titrovatelných kyselin? Jakým způsobem?. Téměř jistě chyba měření. Takové kyseliny neměl dle rozborů BS minulý týden ani RR. Pokud se nejedná o chybu měření, tak se to snažit vypít v burčáku a zbytek rovnou vypálit.

Přílohy:

roman123
    Účastník
    Poslat vzkaz

Chyba to nemusí být, mám zprávy i od vinařů od Mikulova že mají 14 kyseliny.
    Určitě odkyselit o jeden stupeň před kvašením, při odkalování použít vápenatý bentonit – ten taky něco vezme,
    Zkoušel jsem chladit mošt na 6 st. 5 dnů, kvůli načasování burčáku a za tu dobu taky vypadlo dost kyselin.
    V zimě nechat vymrznout, další úbytek. Nechat pak ležet 2-3 roky v klidu a ta kyselinka bude lepší.
    Nebo to nejjednodušší – koupit a smíchat se stejnou odrůdou – přezrálou bez kyselin.

Jinak já jsem sbíral před týdnem solaris kvůli vosám a 20 cukr a 9.6 kys, burčák skvělý a víno bude svěží, kys. mi podrží aroma. Prostějovsko

Ondra
    Účastník
    Poslat vzkaz

Zdar, solaris nemám, ale včera jsem měřil bílé hrozny (smíšená výsadba, staré keře), kyseliny 12, loni 6-7. Dolnokounicko. Je to cítit i chuťově v moštu.

Pahous73
    Účastník
    Poslat vzkaz

Přídávám pro info.
    Před týdnem Rulanda šedá 23°NM, kyseliny (dle roztoku K) 7,8 ; pH 3,13. Tento víkend Hibernal 23°NM, kyseliny (dle roztoku K) 10,0 ;pH 3,21. Vše Hustopeče, jihozápadní svah.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.