Sodastream.

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Sodastream.

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  DS a poslední změna proběhla 7.1.2023.

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #256937

  Dobrý den, nemáte prosím někdo náhodou zkušenosti s výrobníkem sifónu sodastream – zaměněním vody za víno ? Díky.

  #256938

  DS
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Kdysi to testoval Heston Blumenthal v jednom svém pořadu, kdy nejprve vyrobil “sekt” z nepříliš drahého vína a následně testoval na lidech v bance, zda jej rozeznají od drahého šampaňského (poznala to cca polovina). I jsme to zkoušeli v našem sodastreamu, ale oproti klasickému sektu byly bublinky moc velké a nebylo jich tolik. Nicméně takové frizzante na rychlé vypití se z toho úplně v pohodě udělat dá.

  #257172

  Děkuji, je otázka pokud by použil vynikající víno zda by procento lidí nebylo ještě vyšší, mě jde jen o to “ frizzante “ pro manželku, ještě jsem se chtěl zeptat zda to nepění nebo nedělá jinou neplechu popř. zda nemohu nějak poškodit ten výrobník. díky.

  #257180

  mám,zkoušel jsem…jako na domácí výrobu a okamžité vypití asi ok….ale za účelem nalahvování a prodeje to není…..přijde mi, že ten kysličník rychle vyprchá z vína, rychle se stává neperlivé….pro komerční využití je lepší to svěřit asi odborné firmě….četl sem o Liperovi atd….ale tam musíte mít nějaké minimální množství 500 litrů, případně se dát více vinařú dohromady, když chcete vyrobit frizzante a nalahvovat…

  #257210

  DS
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Žádné poškození by hrozit nemělo, chová se to obdobně jako voda. Jinak podstata toho pokusu (resp. výsledek) spočívala v tom, že vlastně jen velmi málo lidí bylo schopných to odlišit (i hodně z těch, co se trefili, jen tipovali🙂)

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.