Siření nakvašeného rmutu?

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Siření nakvašeného rmutu?

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  benne1 a poslední změna proběhla 18.10.2020.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #226894

  Zdravím,

  chtěl bych se zeptat, jestli mohu jemně zasiřit rozkvašený rmut (cca 3-4 den) od začátku Disiřičnatem draselným. Popřípadě kolik, abych nezastavil kvašení?

  Díky!

  #226896

  roman123
  Účastník
  Poslat vzkaz

  A pročpak chcete sířit rozkvašený mošt?

  #226902

  Hrozny nebyly v úplně top stavu a trochu se bojím, aby se mi tam nerozjelo něco, co nemá. Bohužel jsem na začátku procesu neměl Disiřičitan draselný. Tak jestli to mám nechat dojet bez síry a až po lisování přidat nebo trochu už teď?

  Díky!

  #226912

  benne1
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zabudol si napísat že kvasíš červene na šupkách až som to dobre pochopil ked budeš lisovat.Pri miešaní môžeš jemne poprašit po vylisovaní odkalení a stočení do nadoby zasír

  #226915

  @benne1: Ano, jedná se o červené na slupkách. Kolik by jste doporučil Disiřičitanu draselného na 100kg rmutu a kolik pak do vylisovaného vína? Do nerezového tanku je nejlepší také Disiřičitan v prášku nebo nějaký jiný?

  Děkuju moc za radu!

  #226964

  benne1
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Do rmutu rob len poprašok z vrchu po pomiešaní a zakryt,medzi rmutom a prykrzvkou sa vytvory sírna ochrana a po odkalení to už je na tebe davaj v menších dávkach na viac krát ,určit alebo recept na to nie je musíš podla chuti a vôni,len daj pozor aby tam neprebiehala JMF.U bielich je to iné tam sa to môže sirit podla ph alebo zase zaleží na nose a jazika vinára

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.