Sazenice

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Michal27 a poslední změna proběhla 27.5.2018.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #192408 odpověď

    xsucha02
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Jake mate zkusenosti s rasenim sazenic? Z 85 mi 21 porad nejde a je to v zemi uz 5 tydnu, mam tam zakopane petky ke korinkum a parkrat jsem je i zalel, kdyz bylo sucho. Tak jestli jeste cekat nebo radeji zkusit sehnat nove, at neni zbytecne rok v haji. Vzdy me vylezly vsechny vic ci min tak do 14dnu.

    #192424 odpověď

    jrmnfrd
    Účastník
    Poslat vzkaz

    z 1060 ti sazenic mi nejde 8. sazenice mám z pemagu z Mikulova, sazeno 5 května. zaleží na půdě, klonu sazenic, příprava pozemku

    #192429 odpověď

    moll
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Hlavně záleží na kvalitě sazenic a manipulaci s nima. Ale viděl jsem i napůl přehryzanou od myši, co prostě chtěla rovnou chodbičku …
    Opatrně odhrábnout a zkontrolovat, jestli se jim nalévají pupeny. Jinak přesadit.

    #192439 odpověď

    xsucha02
    Účastník
    Poslat vzkaz

    No sazenice miroslav osicka bilovice, hibernal, udajne nemecke, ale dost jich nejde a puda pripravena dobre. Tak nevim. Ostatnich asi 60, co sem od nej bral jsou venku vsechny.

    #192461 odpověď

    tos podsazoval nebo je to novej vinohrad? slyšel sem na bilovčáky co se týče sazenic dost nadávat.. bral sem letos taky z pemagu 450 ks původ rakousko/ slovinsko – nejdou 4 hlavy, saděno v půli dubna. 5 týdnů je dost na to aby obrazily ovšem nevim jak s dalším podsazováním, snad jenom esi u vás dost napršelo jak teď v květnu tady na moravě – jinak už by mohl taky byt problém s vlahou.

    #192525 odpověď

    Michal27
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Na Osičku každý nadává, ale letos jsem sadil 550sazenic celkove 4 odrůdy, každá jiný dodavatel, měl jsem 150ks RB přez Pemag původ Německo, výborná kvalita podnože jak palec, jde mi 100%, pak 150 SZ pres Pemag, původ Slovinsko jde mi 100% , RM 100 ks od Osičky z bilovic, jedou vsechny a nekteŕe uz dokonce dnes prerustaji chraničky, nejslabší je bohuzel jeví 150 ks Aureliusu ( Pemag , původ Mělník Kraus) nejtenší podnoze, a teprve minuly tyden se tak 20% zacalo probouzet, prestoze je to viditelně slabší proti výše zmíněným tak mi jede cca 95%.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
Odpověď na: Sazenice
Osobní informace: