Řízená fermentace pro 4 ks nerezovych nádrží 200 litru

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Řízená fermentace pro 4 ks nerezovych nádrží 200 litru

Zvolené téma obsahuje celkem 62 odpovědí. Do diskuze (37 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Jiri Homolka a poslední změna proběhla 29.9.2020.

Prohlížíte 15 příspěvků - 31 z 45 (celkem z 63)
  • Autor

V006
    Účastník
    Poslat vzkaz

Jaký používáte zdroj chlazení?. Na trhu je jich spousta, nevím jaký výkon je dostačující.

benne1
    Účastník
    Poslat vzkaz

záleží na tom aky vyskovy rozdiel bude medzi chladičom a nádobami,čiže pozerat výtlak čerpadla ale maju tak okolo 7m a tie špirali vo vnutri 2-3 a viac hladiacich okruhov vinechat najlepšie žiadne len predražene a zbitočné preto že ked chladite napoje pivo či malinovka to ide cez nerezove trubky v chladiči ale čerpadlo na obeh chladenej vody má vyvody stupačka spiatočka zvlášť svoje.keby ste chceli v lete cladit pivo kupite si co flašu pípu a môžete ho aj tak využit ale v tedy čerpadlo vo vnutri nepouživate.Ved poproste krčmara večer pri pive nech vám ukaže chladič,ja som ho nogdy neštudoval a hned som vedel ako to funguje je to jednoduché,myslím že najlacejšie vinde LINDE a to je český vyrobok a ešte raz čím menej spiral na nápoje a potom ma rozdielne nastavovanie termostatu chladenej vody viac polôh stupnov ale ako som písal mam tam strčeny teplomer a mám to tak na 5st c ,teplejšia voda vam dlhšie cirkuluje avlastne dlhšie točí čerpadlo myslím že kludne môže byt aj chladnejšia.A myslím že aj čerpadlá maju rôzne výtlaky,proste treba si to na vebe preštudovať alebo si dať poradit vyrobcom.

Kamilinac
    Účastník
    Poslat vzkaz

Můžu také poprosit o fotky a popis na email Kamil.Cejka@email.cz

Předem děkuji. 🙂

barny85
    Účastník
    Poslat vzkaz

Dobrý den,

mohl bych taky nekoho poprosit o poslani fotek a popisu na email tomasbernatek@seznam.cz

Moc dekuji

benne1
    Účastník
    Poslat vzkaz

tak bol som som pozriet chladenie u kamarada ktory to namontoval podla môjho projektu akurat zmenil trubky na plast,poslednu urodu už chladil a musím potvrdit že velmi dobre,on sám je velmi spokojný.koštoval som rv ktory ja nejak zvlášt nemusím ale bol vyborny suchy čistá vôna zaobleny a to sa dá povedat že ešte mladé víno ktore potrebuje ešte chvílu zriet no a mna vlastne potešilo to že dobre vysledky som našiel u môjho maleho projetu aj na inom mieste.Budem velmi rád až mi to dá vedieť niekto aj z vás ktorým som to poslal.

Dobry den

Muzete mi prosim take zaslat popis a fotky chlazeni? e-mail povolny.martin@seznam.cz

Dekuji

Petrillek
    Účastník
    Poslat vzkaz

Taky by me zajimalo. petr.illek@vinokutnahora.cz

havelka
    Účastník
    Poslat vzkaz

Dobry den,muzu taky poprosit o foto,dekuji
    Mart.havelka@seznam.cz

benne1
    Účastník
    Poslat vzkaz

Už som to tolko krat preposlal že ani neviem či to odchadza v poriadku tak odpíš ako to prišlo

rahorn
    Účastník
    Poslat vzkaz

Dobrý den,
    také bych Vás rád poprosil o ty materiály. Děkuji

xhornicekr@seznam.cz

Rad Vám odepíšu, jestli přišly 🙂

gogo
    Účastník
    Poslat vzkaz

Dobrý den,

tiež by som Vás poprosil o materiály a fotky.
    ihurban@centrum.sk

dall
    Účastník
    Poslat vzkaz

mohl bych take poprosit, aby mi to nekdo preposla, diky

dall@seznam.cz

Vytrhlik
    Účastník
    Poslat vzkaz

Dobrý večer.
    Také bych chtěl požádat o zaslání na email j.vytrhlik@seznam.cz
    Děkuji.

nevastech
    Účastník
    Poslat vzkaz

Thanks

dall
    Účastník
    Poslat vzkaz

muzu poprosit nekoho o preposlani, zatim nic neprislo, dekuji
    dall@seznam.cz

Prohlížíte 15 příspěvků - 31 z 45 (celkem z 63)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.