Prodej vlastniho vina

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Prodej vlastniho vina

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  w.rossi a poslední změna proběhla 26.8.2017.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #166116 odpověď

  w.rossi
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravim a prosim o radu,za jakych podminek je legalni prodavat vlastni vino.Letos se mi urodi odhadem 200-300L vina a rad bych cast nabidl k prodeji.Jak burcak,tak i lahvovane vino.Jednoduse si pred dum dam cedulu: prodam burcak/vino.Jde mi o to,zda toto muzu a jestli mi pripadne hrozi nejaky postih.Diky za vase zkusenosti

  #166434 odpověď

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Potřebné informace jsou částečně na stránkách http://eagri.cz. Je nutné se zaregistrovat na UKZUS (viz. odkazy dole), a podávat veškerá hlášení. To by nebylo to nejhorší, ale jak jsem to pochopil, tak pokud chcete prodávat víno (nezáleží na množství), tak zahajujete podnikání a je nutná živnost. Dále se jedná o produkt podláhající spotřební dani, ta je sice nulová, ale je tak třeba podávat přiznání celníkům, samozřejmě po registraci u nich. Určitě jsem na další hafo povinnosti zapoměl (hygiena-máte provozovnu, ČOI-kontrola kvality, finanční úřad , převážení vína-nutno hlásit celníkům atd………….).

  Naše zákony nepamatují na malovinaře (tento pojem zákon tuším od roku 2011 nezná). Takže s 300 litry jedině šedá ekonomika a modlit se aby se na to nepřišlo.

  http://eagri.cz/public/web/file/227381/Navod_na_podavani_prohlaseni.pdf
  http://eagri.cz/public/web/file/227397/Voditko_2017_07_27.pdf

  #166436 odpověď

  w.rossi
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Diky za info,o prodeji vina jako takovem od registrace vinohradu az po poplatek do fondu za kazdou sedmicku jsem info zjistil.Jen jsem doufal,ze existuje varianta podobna prodeji prebytku pri pestovani vlastnich vyrostku.Ale bohuzel.A nacerno,to se nevyplaci.Diky a vinu a vinarum zdar

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)
Odpověď na: Prodej vlastniho vina
Osobní informace: