Prodej burčáku

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Prodej burčáku

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Sufary a poslední změna proběhla 7.10.2020.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #226079

  1819
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím, mám dotaz ohledně prodeje burčáku z vlastní vinice a vlastní výroby. Je třeba mít nějaké povolení a jiné věci (jako u prodeje vína)? Nebo stačí mít živnostenský list nákup/prodej? Děkuji.

  #226123

  Sufary
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Dobrý den, je to stejné jako u prodeje vína, pro účely zákona není mezi burčákem a vínem rozdíl. Musíte pro jeho prodej splnit všechny podmínky jako každý (registrovaný) vinař, jinak se vystavujete postihu ze strany SZPI a hygieny. Vlastnictví vinice (byť registrované) není dostačující argument, protože burčák není zemědělský přebytek (u nichž prodej zákon umožňuje v určité míře bez registrace), ale jedná se o výrobu alkoholického nápoje. Co všechno je potřeba pro rozjezd podnikaní ve vinařství a ke schválení provozovny, se tu probírá co půl roku, stačí vyhledat a pročíst starší příspěvky.
  Z mé vlastní zkušenosti (mám reg. vinařství) chodí SZPI na kontrolu prodeje burčáku mnohem častěji než na standardní kontrolu provozovny vinařství (ve většině případů na udání).

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.