Postřik po oidiu

Úvodní stránka Fóra Vinohradnická sekce Postřik po oidiu

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Kodak a poslední změna proběhla 17.1.2020.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #216728

  MARPEL
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím, chci se zeptat čím lze postříkat dřevo,aby se nějak vzpamatovalo,zlepšilo po loňském oidiu? U některých odrůd,když je teď stříhám,tak mám dřevo načernalé,je vidět že je nemocné..někde jsem slyšel o tom to umýt savem,ale máte někdo nějaké osvědčené způsoby,případně další postupy? Co vám zabere a zlepší vinohrad po předešlém roku,kdy to bylo napadený plísní? díky.

  #216745

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  „Umýt“ na jaře dřevo sulkou nebo jiným sirnatým postřikem o vysoké koncentraci (dle návodu k použití), kterým se stříká na jaře. Letos pak zahájit ošetřování včas, ještě před květem, např. hned po vyrašení opět sirnatým postřikem, nebo rovnou postřikem systémovým a pokračovat pravidelně v prevenci (postřiky, provzdušnění a odlistění keřů), ale hlavně to letos opět nezanedbat.

  #216809

  MARPEL
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Sulkou strikame pravidelne prvni postrik po zime….to neni o zanedbavani,ale nekdy to jde tak rychle,kdy clovek nevi co driv – zmeny teplot,odlistovani,strikani,takze se stane,ze proste chytneme oidium i kdyz strikame pravidelne,jak by se melo..byl sem zvedavy na nazory,zda nekdo aplikuje jeste neco dalsiho nez sulku…nekde jsem cetl zde na foru i o karathane,ze lze pridavat po spatnym roku do prvnich postriku..nevim presne uz ale kdo to psal ci co to bylo za topic..

  #216815

  Kodak
  Účastník
  Poslat vzkaz

  https://www.vinarskyraj.cz/katalog/ochrana-a-udrzba-vinic/agrochemie/postriky/hobby/karathane-new-5l – informace o Karathane

  https://www.agromanual.cz/cz/atlas/choroby/choroba/padli-revove – asi kompletní seznam u nás registrovaných prostředků na padlí. Prostudovat a udělat si vlastní postřikový plán, nebo použít již hotový např.
  https://www.vinarskepotreby.cz/postrikovy-plan-2019-k-vyzvednuti/

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.