Padlí

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  PavelMikulenka a poslední změna proběhla 24.8.2020.

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (celkem z 8)
  • Autor

Dobrý den.
    Ve vinohradu se mi i přes preventivní postřiky objevilo padlí…
    Jaký je prosím postup, aby se mi to tam nešířilo? Mám ty napadené střapce odstranit? A ppř. co s tím dál? Je nějaký postřik, aby se mi to tam neobjevilo zase příští rok?
    Děkuji

david.87
    Účastník
    Poslat vzkaz

I pres pravidelne postriky se objevit muze, to je to letosni pocasi :). Jak se objevi, tak se to uz tezko zachranuje. Zkusit se muze napr. Karathane. Postriky pristi rok aplikovat uz pred kvetem. Ma na to vliv i spravne odlisteni, prehnojeni dusikem,…

veltlin
    Účastník
    Poslat vzkaz

V tomto období by som už nepostrekoval, aj vzhľadom na ochrannú dobu. Choré strapce treba ihneď povystrihovať a zlikvidovať mimo vinohradu. Na jar je dôležité striekať sírnatými prípravkami ešte pred kvetom. Prvý postrek začiatkom mája, keď mája letorasty cca 15 cm. Likvidujú sa tým prezimujúce mycéliá, zvlášť po miernej zime.

Děkuji.
    Tím sirnatým přípravkem máte na mysli sulku? Není to moc agresivní i při nízkých koncentracích?
    Nebo máte zkušený jiný postřik na sirnaté bázi?

veltlin
    Účastník
    Poslat vzkaz

Thiovit, Sulikol. Sulku tesne pred pučaním, vo fáze včielky proti roztočom.

Nox
    Účastník
    Poslat vzkaz

Použite Folicit, je to na prírodnej báze a má 0 ochrannú dobu, navyše bez reziduí. Navyše odporúčam prejsť kompletne na prípravky povolené v ekologickom hospodárste a nemusíte tu riešiť hlúposti ohľadom ochrannej doby.

veltlin
    Účastník
    Poslat vzkaz

Folicit má preventívny účinok. Keď sú napadnuté strapce, na prevenciu je neskoro.

Super, děkuji mnohokrát 👍

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (celkem z 8)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.