odrůda Malverina

Úvodní stránka Fóra Vinohradnická sekce odrůda Malverina

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  RaVen_IM a poslední změna proběhla 31.1.2022.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #242693

  g.santero
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na pár rad-máte někdo zkušenosti s Malverinou? Hodí se do jihočeského klimatu, poněkud chladnějšího než je jihomoravský ? Nadmořská výška 470 m.n.m., svah je západní lehce severo, ale ve vzdálenostech 300-500 metrů obklopený lesy, takové malé údolí s řekou, poměrně zajímavé mikroklima, velmi světlé a slunné místo chráněné před prudkým větrem. Pohrávám si i s myšlenkou využít přes chladnější měsíce jakýsi „fóliový tunel“-dá se zhotovit zatahovací-jak přijde chládek nebo kroupy-nebo i špačci, šup a je ochráněno (čela tunelu větrací, takže ani s vlhkostí by neměl být výraznější problém)-ale je to zatím jen nápad, každopádně ten rozdíl teplot a ty nejhorší marasty by to mohlo aspoň trochu stáhnout 🙂 bylo by to celé jen v mikro množství 3000m čtverečných. Někdo nějaký nápad, myšlenka, připomínka? Děkuji T.G:B

  #242736

  RaVen_IM
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Dobrý den,
  Malverinu mám vysazenou od roku 2019 ve slovácké vinohread.oblasti v nadmořské výšce cca 240 m.n.m. U mě dozrává v druhé polovině října. Má vysokou plodnost . A vyšší obsah kyseliny v hroznech. Odolnost k nemocem víc než skvělá, jen se musí pohlídat v srpnu tlak perenospory. Já jsem s ní velice spokojen. Vždy v pozdním sběru, ale při redukci násady hroznů na max. 2 kg/ hlavu. Na jaře raší brzy a hrozí tak riziko poškození mrazem . Do jihočeského klimatu se nehodí. Zvažte jinou odrůdu.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.