Novostavba sklepa – každá rada dobrá

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Novostavba sklepa – každá rada dobrá

Zvolené téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  bbbolty a poslední změna proběhla 7.5.2021.

Prohlížíte 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #232750

  bbbolty
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím, rozhodl jsem se ke stavbě nového sklepa, jelikož starší sklep už bohužel nevyhovuje… Mám k tomu úzký rozšiřující se pozemek 5,1×32 metrů, celkem strmý svah, vysoko nad HPV. Byla by to taková dlouhá nudle s užitnou šířkou kolem 4 m. Předpokládám nějaký plac před sklepem pro traktor, menší nadzemní místnost s WC, barem atd., potom již podzemí přibližně 10 metrů místo na sezení ze kterého by se vcházelo do lisovny (cca 5x4m) a z ní vstup do místa, kde by byly nádrže, bečky a flašky (taky přibližně 5×4 m) – postupně osazuju hektar pozemku, takže nepočítám s nějakým velkým množství vína plus jen na flašky budu mít starý sklep.

  Byl bych rád za jakoukoli radu/připomínku/tip, co by vás napadnul z provozního hlediska (statiku si jako geotechnik řeším sám, ale pokud jste zaznamenali nějaké problémy i ze statického hlediska, tak budu rád, když se podělíte). Jde mi o to, abych si návrhem práci co nejvíc usnadnil, takže cokoli, co vás trápí na vašem sklepě, co byste nejradši změnili nebo naopak co vám hodně ušetřilo práci nebo je užitečné, tak budu jen rád.

  Jinak uvažuji o suchém sklepě s betonovou hladkou podlahou s odtokem vprostřed místnosti, který by byl jak ve sklepě, tak v lisovně i v místě na sezení (tady si nejsem jistý jestli by to nesmrdělo). Taky uvažuji o zřízení nádrže na dešťovku, přemýšlím, jestli bych dešťovku nechal dovést až do lisovny, kde by sloužila k čištění povrchů atd. Nejsem si jistý jestli by bylo vhodné ji použít i na čištění demižonů, nádrží…

  Jinak už celkem dlouhou dobu hledám podmínky, které jsou nutné ke kolaudaci provozovny na výrobu vína, kdybyste k tomu měl někdo bližší info, tak taky budu rád.

  Díky moc!

Prohlížíte 1 příspěvek (celkem z 1)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.