Lis Howard – náhradní membrána

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Lis Howard – náhradní membrána

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  zdenek a poslední změna proběhla 27.10.2020.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #227468

  zdenek
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Ahoj, měl bych dotaz, kdo servisuje a prodává ND na staré lisy Howard? Mám Howard RPL 18 s membránou a potřeboval bych sehnat nebo nechat vyrobit novou membránu. Membránu jsem si nechal vyrobit z autoplachty, ale podfukuje. Originální (původní) membrána má zesílený obvod (takový lem), za který ji drží pásoviny s půlkruhovým vybráním. Autoplachtaři nedokázali ten lem vyrobit v kuse, ale přivařili k ní pryžový kruhový profil jako zakončení. Podfuk vaku je z toho důvodu, že se svár odtrhl a mezi plachtou a gumou je škvíra. Případně neznáte někoho kdo by dokázal svařit tu plachtu – údajně dle jejího tvaru se musí svařovat vysokofrekvenční technologií.
  Díky Zdeněk

  #227483

  jiznik
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zkuste TIREX v Hodoníně http://www.tirex.cz . Dělají membrány pro Unicom https://www.unicom-servis.cz/cs/lisy-unicom/p-117/ svařuji na indukci.

  #227497

  zdenek
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Tirex právě nedokázal udělat na té membráně zesílený lem z jednoho kusu materiálu, tak jak byl originál. Za ten lem to drží pásovina, která je přitažená k bubnu šroubama. Takže membrána není po okraji děrovaná.

  Novější lisy již mají membránu bez lemu a po obvodu mají proražené díry na šrouby. Membrána je pritažena šroubama přes pásovinou.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.