Lahvování vína

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Lahvování vína

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  srpik a poslední změna proběhla 3.5.2013.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #150237 odpověď

    Vinaar

    Zdravím, měl bych na Vás prosbu, vínu se věnuji už nějakou dobu, ale nemám zkušenost s lahvováním. Dělám to tak, že zasířím, natáhnu ze sudu, ale cca po měsíci se mi tam utvoří lehký zákal (při cca 16 stupních). Nevíte někdo, jak to dělat, abych se tomu vyvaroval? případně jak to dělají vinaři, kteří dodávají do supermarketu, kde teploty nejsou ideální?Díky moc

    #150239 odpověď

    dall

    mikrobilogicky filtruji

    #150245 odpověď

    jaromir77
    Účastník
    Poslat vzkaz

    jak to dělají v supermarketu to raději ani nechtěj vědět, jsou to vína tak ořezaná až to hezké není.

    Základní poučka je mít víno v temnu a chladnu do cca 13°C a lahev naležato aby byl namočený korek a jak to skladují v super hyper atd. ??? No raději si udělej svoje poctivé víno a nesnaž se podobat masovým výrobkům.

    Jinak základ je nechat víno alespoň rok ležet před lahvováním a nespěchat no a pak pokud chceš můžeš dát bentonit ale ten to víno také ořeže,ale bez toho se málo kdo obejde.Pokud je navíc se zbytkem cukru tak to je vůbec náchylné ale zase si uděláš maximálně pravý domácí šampus, jak začínali ve Francii.

    #150301 odpověď

    srpik
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Možností je tady opravdu několik…supermarkety používají sorban draselný, který ve víně absolutně všechno zabije a ořeže.Víno je pak, ale mrtvý a vůbec nezraje. Ale nechci tvrdit, že všechna vína se takhle dělají, ale nevěřím tomu, že ten stres a tepelný šok by normální víno vydrželo.

    Druhá možnost je koupit kvalitní např. deskový filtr a k tomu svíčkový filtr a pomoci plničky naplnit. A ještě si nechat změřit termolabilní bílkoviny.

    A třetí možnost asi nejlepší pro menšího vinaře je nechat to vyvřít do sucha a jak píše jaromír nechat to ležet 1-3roky a pak lahvovat. Dneska neni na nic čas tak se to honí technologíí, ale ta je pro menší vínaře drahá.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)
Odpověď na: Lahvování vína
Osobní informace: