Lahvování vína

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Lahvování vína

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  w.rossi a poslední změna proběhla 10.12.2019.

Prohlížíte 7 příspěvků - 1 z 7 (celkem z 7)
  • Autor

Dobrý den.
    Prosím o radu . Pořídil jsem si pro zátkování lahví korkem ruční zátkkovačku, takovou tu se dvěmi pákami… Problém mám v tom, že i špunty těch nejmenších průměrů jdou špatně zatlačit a ten zatláčecí kolík v nich dělá hluboké stopy, pokud jim rovnou neutrhne vršek…
    Jaký je správný postup při zátkování?
    Neměly by se ty špunty třeba namočit? Nebo je nějaký jiný druh špuntů, pro použití této zátkovačky?
    S tímto typem zátkování nemám žádné zkušenosti tak budu rád za každou radu.
    Děkuji

petrmk
    Účastník
    Poslat vzkaz

Dobrý večer, měl jsem stejný problém, popřípadě se mě špunty nedařilo celé zatlačit do hrdla a u archivních špuntů mě to celkem štvalo. Namočení, či napaření špuntů, je ta největší prasárna, co můžete udělat. Takže po dlouhém bádání jsem přišel pouze na jedno jediné řešení – koupil jsem si zátkovačku pákovou a udělal jsem dobře. Naprostá spokojenost, funguje téměř se všemi druhy špuntů. Jediná nevýhoda- -zabere víc místa a je vyšší pořizovací cena, ale pro malovinaře je to investice na celý život.

xsucha02
    Účastník
    Poslat vzkaz

Taky pouzivam pakovou, ale nektere spunty me to delaly taky, pak sem kupoval v lipere uzsi a jaks taks to slo, pak sem zkusil korky od janosy diam 3 a jdou pekne, navic jsou lepsi na archivaci oproti tem z lipery.

Děkuji.
    Tu pákovou jsem měl,ta byla super, ale bohužel už jí nemám… A na těch pár lahví se mi ji nechce znovu obstarávat, možná časem.
    Do toho namáčení ppř napařování se mi popravdě moc nechtělo… Prý to pak rádo plesniví…
    Ještě zkusím jakýsi špunty co mají nějakou speciální povrchovou úpravu, prý by to mohlo pomoct, tak uvidíme…
    Jinak jedná se o tuto zátkovačku tak kdyby měl někdo nějaký tip tak budu rád.
    Děkuji

xsucha02
    Účastník
    Poslat vzkaz

Spatne sem to napsal, myslel sem rucni a pisu pakovou. Mam stejnou jak ty a s tema diam3 to jde pekne. Maji je aj v bsce se ted divam.

Super, děkuji.
    Vyzkouším

w.rossi
    Účastník
    Poslat vzkaz

Tuto zatkovacku jsem pouzival asi dva roky a zatkovani vzdy bez problemu.Muj postup byl takovy,ze jsem zatky nechal ve vlazne vode asi 10-15min.odmocit,a pred vlozenim do zatkovacky jsem zatku osusil.Po zazatkovani jsem nechal lahev 24h stat,nez jsem ji nalezato ulozil do koje. Problem s pripadnou plisni na korku jsem nikdy nemel.“Potiz“ s otlakem z pistu na zatce sem ale mel taky a toto jsem vyresil az stojanovou zatkovackou,kterou doporucuju i na par desitek lahvi rocne.Prakticnost a pohodlnost pri lahvovani je nesrovnatelna.

Prohlížíte 7 příspěvků - 1 z 7 (celkem z 7)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.