Kyselina octova na plevel

Úvodní stránka Fóra Vinohradnická sekce Kyselina octova na plevel

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Frantisek Jarec a poslední změna proběhla 10.6.2020.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #217874

  Zdravim,
  mate nekdo zkusenost s pouzizim 20% kyseliny octove na plevel ve vinohrade? Bylo mi to doporucene jako alternativa, kdyz nechci pouzivat Glyfosaty. V podstate je to totalni herbicid, takze je treba setrna aplikace jen tam, kde je treba. Zajima me jestli tam nedochazi pri odparu k poskozeni keru a jestli pak nezustava take neco nezadouciho v pude.
  Diky

  #219085

  Alesandro
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Dobrý den,
  v minulosti jsem přemýšlel podobně, jako vy. Po konzultaci se známým odborníkem na chemické přípravky jsem byl od tohoto systému odrazen kvůli zakyselování půdy ve vinici. Dají se sehnat i biologické totální herbicidy, ale vzhledem k ceně za ošetření se mi nevyplatí. Nevím, jakou výměru vinic máte Vy, ale já v současné době mám zasetou směs bylin v každém meziřadí a pod hlavami prostě kopu motykou (cca 600hlav). Starý vinohrad (800hlav) mám zatravněný celkově, ale vzhledem k současným suchým rokům to budu muset v budoucnu asi vyřešit jinak. Na hubení plevelů se dají použít i horkovzdušné pistole s dobrým efektem (našel jsem pouze na zásuvku 230V), nedávno jsem něco četl i o technologii infra weed – plyn (zde pak otázka rizika vznícení porostu-ale to by byl asi spíše dotaz na prodejce z Hodonína).

  #219100

  CC
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Organické kyseliny fungují na plevele dobře. Zakyselení půdy se není třeba bát – organické kyseliny jsou velmi rychle rozloženy půdními bakteriemi.. Pokud se nepodaří sehnat kyselinu octovou o vyšší koncentraci, Lze použít i běžně prodávaný potravinářský 8% ocet, ve kterém se rozpustí ještě kyselina citronová a přidá se trocha saponátu ke snížení povrchového napětí kapaliny a tím pádem lepšímu pokrytí plochy listů plevele..

  #220372

  kolik se dává kyseliny citronové do toho 8% octa _

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.